İş dünyasında kadınlar 5 alanda daha üstün!

BI Norwegian Business School'daki Liderlik ve Örgütsel Davranış bölümü, 3000 yöneticiyi inceledi ve iş dünyasındaki kadın ve erkekleri karşılaştırdı.

3 bin yöneticinin kişilik ve kendine özgü karakteristik özelliklerinin incelendiği araştırmada, kadınların 5 alandan 4’ünde erkeklerden daha başarılı olduğu sonucuna varıldı.

Bu alanlar;  Girişimcilik ve etkili iletişim; yenilikliklere açık olma; sosyallik ve destekleyici olma; sistemli yönetim ve hedef belirleme.

Erkeklerin ise işle ilgili stresle daha iyi mücadele etme alanında kadınlardan daha üstün olduğu kanısına varıldı.

Araştırmaya öncülük eden Profesör Øyvind L. Martinsen ‘ Firmalar her zaman müşterilerin ilgisini çekmeli, üretkenlik ve kârı arttırmayı gözetmeliler. Araştırmamız, kadınların yenileğe açık ve daha etkili liderler olduklarını gösteriyor.’ diyor.

Özlem Denizmen'den kadınların güçlenmesi için 10 mesaj!Özlem Denizmen, 'Güçlü Kadın' için Twitter hesabından tüm Türkiye'ye tavsiyelerde bulundu.

 

Etiketler kadın lider
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store