Anneler Günü için Alınabilecek En Kıymetli Hediye?

Herkes için, her şartta, her zaman. Paradan önemli şeyler var.

Hayatımızdaki en önemli şeyleri sıralayalım... Ve bakalım hangisi para ile satın alınıyor:

1. Sağlık...yorumsuz
2. Sevgi ...yorumsuz
3. Mutluluk...

‘Bir piyango çıksa da mutlu olsam.’ Yapılan araştırmalara göre büyük ikramiye çıkanların %75’i eskisinden daha mutsuz oluyor. (Paranın olması değil, kimin kimi kontrol ettiği önemli, para mı sizi, siz mi parayı.)

‘Param olsa da güzel bir araba alsam...’ Yapılan araştırmalar göre, güzel bir arabayı yolda görünce mutsuz oluyorsunuz, ama sahip olunca mutluluğunuz maksimum bir hafta sürüyor! (Parasız olmak mutsuzluk verebiliyor, ama para olması illa mutluluk veriyor değil) Depresyondaki milyarderlere ne demeli...ya da açlık sınırında mutlu bir aileye... (Unutmayın, evdeki huzuru satın alabilecek hiçbir para birimi yok)

‘Son bir sene içerisinde sizi en mutlu eden, sizin yüreğinizi hakikaten sevinçten oynatan iki-üç şey saysanız neler olur?’ diye sormuşlar...Verilen cevaplar aynı: Çocuğumuzun doğumu, kızımızın ilk gülümsemesi, sevgilimle barışmamız, annemin iyileşmesi, okulumu bitirebilmem, terfi etmem...

Yaşça ileride olan büyüklerimize sormuşlar, ‘Geriye dönüp baktığında, neyi değiştirirdiniz? diye. Hepsi istisnasız ‘... yapmış olmak isterdim' demiş. " ‘Bir şeye’ sahip olmuş olmak isterdim" diyen olmamış.

Peki ya şöyle bir soruyu ben size sorsam: Bir sihirli kredi kartı olsa ve hayatınızdan günler, saatler satın alabilseniz… Ne kadar borçlanırdınız? Zaman...Satın alması imkansız, geriye koyması imkansız. Paha biçilemez. Bu Pazar Anneler Günü. Annelerimiz için en güzel hediye, bizim sağlık, sevgi, mutluluk ve zaman içinde olmamızdır. Ona zamanınızı verin. Bu bir anneye verilebilecek en güzel ve en kıymetli hediye. Anneler Gününüz kutlu olsun. Sağlık, Sevgi ve Para ile kalınız.

Yorumlar
Kalan Karakter 800