Jay-Z’nin Pahalı Saat Koleksiyonu

Jay-Z'nin pahalı saat koleksiyonu, rapçilerin kaliteli saatlere olan tutkusunu gözler önüne seriyor.

Sanat dünyasında ‘Jay-Z’ olarak bilinen Shawn Corey Carter, Amerikalı bir rapçi, söz yazarı, plak yöneticisi, girişimci ve medya sahibi. Tarihin en etkili hip-hop sanatçılarından biri olarak kabul edilen Jay-Z, müzikal yeteneği ve övülecek yeni sanatçılara keskin bakışıyla Kanye West, J.Cole ve hatta Rihanna gibi sanatçıları yetiştirmesiyle tanınır.  Jay-Z müzik kariyerine 1980'lerin sonlarında, ilk stüdyo albümü "Reasonable Doubt"ı yayınlayarak başladı ve müzik endüstrisinde geniş bir tanınırlık kazandı.

Jay-Z'nin muazzam şöhreti ve serveti, büyüleyici müzikal yeteneğine ve bir iş adamı olarak üstün karar verme yeteneklerine bağlı. Amerikalı rapçi, gösterişli konaklar ve özel adalar şeklinde yaptığı abartılı satın alımlarla manşetlerde yer aldı, ancak dünyanın en seçkin, gösterişli ve lüks saatlerinden oluşan koleksiyonu işi tamamen yeni bir seviyeye taşıyor.

7. The Patek Philippe Collection

Patek Philippe SA'nın ürün portföyü, gösterişli ve benzersiz bir arzu duygusu uyandırıyor. İsviçreli saat üreticisi, kendi segmentinin en eskilerinden biri ve kurulduğu 1839 yılından bu yana alanında iyi bir geçmişe sahip.

Jay-Z'nin abartılı lüks saatlerinde Patek Philippe serisinin en iyi parçaları bulunuyor. Amerikalı rapçi, İsviçreli firmanın 96.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olan 'Nautilus 5130P' modelinin yanı sıra, 45.000 dolarlık dudak uçuklatan ‘World Time’ parçasına da sahip.

Patek Philippe'in Jay-Z'nin hayranlık uyandıran koleksiyonunda geliştirdiği belki de en dikkate değer ve abartılı lüks saat 'Grandmaster Chime 6300G'dir. Bu özel model, üstün işçiliği ve beyaz altının, siyah kadran ve beyaz kadranlı ters çevrilebilir kasasının zarif bileşimi ile etkileyici bir aksesuar.

 

6. Richard Mille

Richard Mille, ultra lüks saatleriyle tanınan lüks bir saatçi. İsviçreli firmanın segmentteki üstün anlayışı, onları dünyanın en gelişmiş saatlerinden birine sahip ürün portföyü ile ünlüler ve genel olarak etkili kişilikler arasında lüks saatler için en iyi seçim haline getirdi.

Jay-Z'nin kişisel Richard Mille saati, koleksiyonundaki en pahalı saattir. 'RM056 Tourbillon Split Seconds Chronograph'ı çevreleyen ayrıntılara verilen esrarengiz ilgi, en hafif tabirle ısmarlama dinamiği ile her şeyi büyüleyici hale getirir.

Lüks İsviçre saati, üretiminin arkasında akıllara durgunluk veren figürlerin montajına sahip ve kadranının yapımının tamamlanması yaklaşık 3.000 saat sürmekte. İsviçre yapımı lüks saatin gövdesi, bu özel saati çevreleyen uzun saatler ve zarif detaylarla, 2,5 milyon dolarlık göz sulandıran fiyat etiketini haklı çıkaran sağlam safir blokları titiz bir şekilde bir araya getiriliyor.

 

5. Jaeger-Lecoultre

Bir başka İsviçreli lüks saat ve saat üreticisi, Jay-Z'nin coşkulu koleksiyonunda varlığını hissettiriyor.  Jaeger-Lecoultre, 2000 yılından beri İsviçre lüks grubu Richemont'un yüzde yüz iştiraki ve ürün portföyü dünyanın en karmaşık kol saatlerinden birine sahip.

Jay-Z'nin kendi gül altın rengi Jaeger-LeCoultre' Reverso' saati oldukça özel bir saat ve Amerikalı rapçi İsviçre yapımı abartılı saati yalnızca özel günlerde takıyor. Sofistike, göz alıcı tasarımıyla onu bir nevi moda ikonu haline getiren orijinal 1930 yinelemesine saygı duruşunda bulunuyor. 10,990 dolarlık fiyat etiketine sahip olan Jay-Z'nin moda yeteneği, bileğindeki bu zarif saatin varlığıyla daha da vurgulanıyor.

 

4. Audemars Piguet: Royal Oak Edition

Jay-Z, İsviçre firmasının lüks saat serisinin hayranı. Amerikalı rapçi, eleştirmenlerce beğenilen müzik sanatçısının 2006 yılında müzik endüstrisindeki ilk başarılı on yılını kutlamak için firmayla iş birliği yaptığı Audemars Piguet genel merkezine yaptığı ziyaretten sonra lüks saatler konusundaki bilgili bakış açısına güveniyor. Renk şeması saati oldukça çekici kılıyor. İsviçre yapımı saatin 214.000 dolar fiyat etiketi akıllara durgunluk veriyor.

3. Rolex

Bu gönderiyi Instagram'da gör

ROLEX (@rolex)'in paylaştığı bir gönderi

Rolex saatlerin en kutsalı olarak kabul edilir. İngiliz asıllı İsviçreli saat tasarımcısı ve üreticisi 1905'te kuruldu ve kendisini dünyanın en etkili lüks saat üreticilerinden biri olarak kabul ettirdi. Jay-Z'nin büyüleyici pahalı saat koleksiyonu en iyi Rolex saatlerini de içerir. 

 

2. Tiffany X Patek Philippe

Sadece 170 adet üretim ile iki firma arasında yapılan ortaklık, lüks saat endüstrisinde kalite ve zenginlik için bir ölçüt oluşturdu. Bir müzayedede 6,5 milyon doları bulan bu saat, şimdiye kadar yapılmış en özel ve fahiş saatlerden biri olarak tacı aldı.

 

1. Hublot Big Bang

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Hublot (@hublot)'in paylaştığı bir gönderi

Hublot, dünyanın en yenilikçi İsviçreli lüks saat üreticilerinden biri olarak kabul edilir. 

Firma aynı zamanda ağırlıklı olarak sahte saatleri tespit etmeye yardımcı olan kullanışlı akıllı kart olan 'WISeKey'i yaratmasıyla da tanınıyor. Firmanın lüks saat dünyasına katkısı, segment üzerinde önemli bir etki yaratan seçkin lüks saat koleksiyonuyla en hafif tabirle hayranlık uyandırıyor.

Saat 1282 pırlanta içeriyor ve 5 milyon dolarlık devasa fiyat etiketi de aurasını güçlendiriyor.

Jay-Z, tartışmasız dünyanın en başarılı müzik sanatçılarından biri. Amerikalı rapçinin muazzam şöhreti ve serveti, bir müzisyen ve kişisel serveti ve küresel erişimi için harikalar yaratan bir iş adamı olarak üstün karar verme yetenekleriyle, çeşitlilikten kaynaklanan oldukça renkli kariyer yörüngesine bağlı. (therichest)

Hedeflerin İçin Yolun Neresindesin? Hayatımızın enerjisini yükseltmenin yollarını arıyoruz. Peki kaçını gerçekleştirmek için harekete geçtik? Bu yıl daha hızlı harekete geçmek ve geleceğini güvence altına almak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store