Hedeflerin İçin Yolun Neresindesin?

Hayatımızın enerjisini yükseltmenin yollarını arıyoruz. Peki kaçını gerçekleştirmek için harekete geçtik? Bu yıl daha hızlı harekete geçmek ve geleceğini güvence altına almak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

“Yeni yıl, yeni sen!” mantrasına göre mi yaşıyorsun? Her yıl, yeni kararları ve hedefleri hayatımıza uygulamak için kendimize sözler veriyoruz. Hayatımızın enerjisini yükseltmenin yollarını arıyoruz. Peki kaçını gerçekleştirmek için harekete geçtik? Bu yıl daha hızlı harekete geçmek ve geleceğini güvence altına almak için aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

Hedeflerini yaz

Odaklanmak ve organize olmak için hedeflerini not etmek en iyisi. Fazla düşünmemek için elinden gelenin en iyisini yap ve aklına gelen her şeyi yazmaya başla. Aslında bu, zihninin temizlenmesini sağlayacak, beyin boşaltma egzersizi. Bir sonraki adımda listelediğin her şeyi gözden geçir ve kategoriler halinde düzenle. Buradan, başarmak istediğin ilk 3-5 hedefi seç. Bu, öncelikli hedeflere odaklanmanı sağlar. Bu öğeler tamamlandığında, sıradakilerle devam edersin.

Yeni kariyer veya iş girişimi mi başlatmak istiyorsun? Bu hedefe ulaşmak için gereken tüm yapılacakları yaz ve gün, hafta veya ay başına belirli sayıda görev ata. Bu şekilde, gerçekçi olmayan beklentilerle kendini boğmazsın. Seni doğrudan bitiş çizgisine götüren, uygulanabilir bir kılavuz oluşturursun. 

Öz değerlendirme yap ve gerektiğinde yeniden ayarla

2021'i biraz düşünelim. Son derece iyi yaptığınız şeyler neler? İyileştirilmesi gereken birkaç öğe neler? Kendine karşı dürüst ol. Bu, olumsuz ve üretken olmayan duyguları harekete geçirme alıştırması değil. Bu, sonraki adımlarınızı planlamak ve onları etkili kılmak için.

Bu yıl isteğe bağlı ürünlere fazla harcadıysan, satın alımların için nakit yöntemini test et. Kazanç potansiyelini artırmak mı istiyorsun? Özgeçmişini güncelle ve ilgini çeken fırsatları keşfet. Büyük bir satın alma için mi birikim yapıyorsun? Başarılı olmanı sağlayacak adımları belirle makul bir birikim planı oluştur.Bunun günlük bir egzersiz olmadığını unutma. Gerçekten hayatınıa yansıması için bir hafta boyunca biraz zaman ayır.

Dürtüsel davranışlardan kaçın ve temel nedeni belirle

Her birimizin yanında bizi hedeflerimizden saptıran büyük ya da küçük dikenler var. Gerçek sorunu tespit etmek için öz farkındalığımızı kullanmalıyız. Örneğin, daha sağlıklı olma arzun varsa, bir rutin oluşturmak zorundasındır. Çünkü programlar daha verimli çalışmanı sağlar. Diyelim ki haftada en az üç kez egzersiz yapmak istiyorsun. Bu, asıl antrenman için ayrılması gereken belirli bir zaman aralığı olduğu anlamına gelir. Bundan sonra yemek yemek, yemek hazırlamak ve devam etmek için zamana ihtiyacın var. Bu bağlantılardan biri rutinde eksikse, antrenmanı tamamen atlaman için seni cezbedebilir.

Peki ne olması gerekiyor? Antrenman yaptığın günlerde yiyecekleri hazır bulundur. Günü fethetmek için enerjin olduğundan emin olmak için önceki gece yeterince dinlen. Halsizlik hissinden kaçınmak için doğru yiyecekleri yemek için elinden gelenin en iyisini yap. Sabahları herhangi bir aksilik yaşamamak için egzersiz kıyafetlerini geceden hazırla. Bu küçük şeyler ne kadar çılgın görünse de çok etkilidir. Kaygı, endişe, hayal kırıklığı ve mantıksız karar vermeyi azaltan daha yumuşak bir iş akışı yaratır.

Parayı konuşalım!

Fazla harcama ile ilgili bir sorunun varsa; bunu düşün. Duygusal olarak problemlerin olduğunda daha fazla para harcıyor musun? Karar vermeden önce rahatlamak ve gevşemek için bazı kişisel bakım tekniklerini uygula. Haftalık rutinin içinde yoga yapmayı dene. İş stresi hissettiğinde bilgisayardan uzaklaş. Hızlı bir yürüyüş yapmak veya sadece sosyal medyadan çıkmak gibi olumlu bir şeyle harcama dürtüsünü değiştir. Perakende e-posta aboneliğini iptal et, böylece harcama yapma dürtüsü bile olmaz. Zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı olduğunda, finansal durumunda sağlıklı bir hal alır.

Emekliliği konuşalım

Yıl dolmadan emeklilik hesabını, birikim yöntemlerini ve/veya yatırımlarını değerlendir. Seçimlerin, bu yıl için belirlediğin finansal hedeflerle uyumlu mu? Belirsiz olduğun veya daha fazla rehberliğe ihtiyaç duyduğun konular varsa, bir finansal danışmanın yardımını iste. Zorluklar olduğunda kendini yıpratma! Her zaman bir çözüm vardır. Derin bir nefes al ve hayal kırıklığı anlarında hedeflerini tekrar gözden geçir.

Rotada kal

Bu yıl daha azıyla yetinme. Tüm hedeflerine ulaşmanın anahtarı iki ana kategoriye ayrılır: tutarlılık ve disiplin. İş her zaman kolay mı olacak? Kesinlikle hayır. Hedeflerin seni yeni şekillerde esnetecek ve yeni bir dayanıklılık düzeyi yaratacaktır.

Bu yıl istediğin tüm hedefleri gerçekleştirmek için yeterli deneyime sahipsin; şimdi harekete geç ve gerçekten yaşamak istediğin hayatı güvence altına al!

 

Gen-Z Hızlı İşlem, İyi Hizmet ve Deneyime mi Odaklanıyor? Türkiye merkezli bir elektronik para kuruluşu olan Papara, Z kuşağının harcama eğilimlerini açıkladı! İşte Gen-Z deneyimleri:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store