Harcamalar nasıl takip edilmeli?

Kendinizi finansal sağlığa hazırlamak için yapabileceğiniz en önemli şey, harcamalarınızı takip etmek. Bu, yalnızca kira, ipotek, kamu hizmetleri ve diğer kredi ödemeleri gibi büyük bilet kalemleriniz değil, her şeyi takip etmek anlamına gelir.

Kendinizi finansal sağlığa hazırlamak için yapabileceğiniz en önemli şey, harcamalarınızı takip etmek. Bu, yalnızca kira, ipotek, kamu hizmetleri ve diğer kredi ödemeleri gibi büyük bilet kalemleriniz değil, her şeyi takip etmek anlamına gelir. Harcamalarınızı takip etmenin birçok farklı yolu var ve her birimiz farklı bir yol tercih edebilir. Önemli olan sizin için en uygun yolu bulmak ve ona bağlı kalmak olacak.

Her harcamayı yazdığınız ve ardından bir bütçeye ayırdığınız bir uygulama olan Moneye’yi kullanabilirsiniz

Harcamalarınızı takip etmek için Moneye nasıl kullanılır?

Para durumunuzu günlük rutininize dahil etmek için Moneye kullanmanın iyi bir yolu, Moneyeyi düzenli olarak gözden geçirmeniz için bir hatırlatıcı ayarlamak olacak. Haftada bir veya iki kez ideal olabilir. İsterseniz günlük olarak da inceleyebilirsiniz. Düzenli olarak yaptığınız bir şey bulun ve Moneye hesabınızı kontrol etmeyi bunun bir parçası haline getirin. Bu, öğle yemeği molanız, sabah kahveniz veya zaten düzenli olarak yaptığınız herhangi bir şey olabilir.

Moneye’de harcamalarınızı incelediğinizde, dikkat etmek isteyeceğiniz birkaç şey var:

  • Harcamalarınızı kategorilere ayırıp, takip edebileceksiniz.
  • Bütçenize göz atıp ve şimdiye kadarki harcamalarınızın ne durumda olduğunu görebileceksiniz.
  • Uzmanlarımızdan kişisel finans danışmanlığı alabileceksiniz.
  • Motivasyon mesajlarımızla daha iyi hissedeceksiniz.
Para mı Aşkı Getirir? Aşk mı Parayı? Aşk ayı geldi çattı! Özlem Denizmen Elele’ye yazdı: Sevgililer Arası Para Yönetimi!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800