Dwayne Johnson Parasını Nasıl Harcıyor?

Forbes tarafından 2016 ve 2019'un ardından 2020'de de dünyanın en çok kazanan aktörü ilan edildi. En çok kazanan oyuncu olan Dwayne Johnson parasını nasıl harcıyor? Dwayne Johnson harcamalarını nasıl yönetiyor?

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

2016'nın En Çok Kazananı

Dwayne Johnson ya da diğer bilinen adıyla The Rock, 2016'ın ardından 2019 ve 2020'nin en çok kazanan erkek oyuncusu oldu. Forbes’e göre 48 yaşındaki ABD’li oyuncu, yıllık 87,5 milyon dolar milyon dolarlık geliriyle; Ryan Reynolds (71,5 milyon dolar) ve Mark Wahlberg'i (58 milyon dolar geride bırakarak üst üste ikinci kez zirveye yerleşti.

En Çalışkan Yıldızlardan

Şov dünyasının en çalışkan yıldızlarından biri olan Johnson, hem televizyon dizilerinde hem filmlerde yer alıyor hem de kendi yapım şirketi için çalışıyor.

Gişe Canavarı

Johnson, tam bir gişe canavarı olarak kabul ediliyor. Geçmiş filmlerindeki gişe başarısı, gelecek filmleri için daha fazla ödeme olarak ona geri dönüyor.

Yüksek Hasılatlı Filmler

Ünlü aktörün rol aldığı 2013 yapımı Hızlı ve Öfkeli 6 788,7 milyon dolar, 2015 yapımı San Andreas 474 milyon dolar, Hızlı ve Öfkeli 7 filmi de 1,5 milyar dolarlık hasılat yaptı.

Son Filmi de Gişede İş Yaptı

Central Intelligence da dünya çapında 210,3 milyon dolarlık gişesiyle öne çıktı. Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 759 milyon dolar, Gökdelen (Skyscrape) 304 milyon 868 bin dolar, Rampage: Büyük Yıkım (Rampage) ise 428 milyon dolar gişe rakamına ulaştı.

TV Dizisiyle Ekranda

Sinema yıldızının son filmi Jumanji: The Next Level 796 milyon 575 bin dolar gişe rakamına ulaşmayı başardı.

Parasını Nasıl Harcıyor?

En çok kazanan oyuncu, aynı zamanda parasını renkli harcama biçimiyle de tanınıyor.

Sponsorluk Şirketi

2016 yılının başlarında, ayakkabı ve diğer giyim markaları için çizgi oluşturmasına yardım edecek Under Armour ile küresel sponsorluk ekibi kurdu.

Yapım Şirketi

Johnson, 2012 yılından bu yana eski eşi Dany Garcia ile birlikte 7 Bucks adlı yapım şirketi için çalışıyor. Bu yapım şirketiyle Ballers adlı diziyi ve Baywatch filmini hazırladı.

Cebinde Sadece 7 Dolar Vardı

Johnson’ın yapım şirketinin adının 7 Buck olmasının da bir anlamı var. Eski bir futbolcu olan Johnson, futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra Kanada’dan Miami’ye uçtuğunda cebinde sadece 7 dolar vardı.

Hasta Çocuklar İçin Vakıf

Johnson, 2006 yılında Dwayne Johnson Rock Vakfı’nı kurarak hasta çocuklara yardım etmeye başladı.

Spor

Fit vücudunu korumak için ünlü oyuncu pek çok kişisel antrenörle çalışıyor. Onlardan biri, J.K. Simmons ve Jai Courtney’yi de çalıştıran Aaron Williamson. Johnson, antrenörüne uyguladığı özel program için yılda binlerce dolar ödüyor.

Lüks Otomobil Hayranı

Johnson, lüks otomobil düşkünlüğüyle de tanınıyor. Ünlü oyuncu, ‘Ballers’ dizisinin Pagani Huayra’daki galasına ortalama bir milyon dolar (ABD fiyatı) değerindeki otomobiliyle katıldı.

Lüks Konaklama

Seyahat etmeyi çok seven oyuncu, lüks yerlerde konaklamayı tercih ediyor. ‘Central Intelligence’ filminin Central Park West’teki basın toplantısı için bu lüks yerde kalmayı tercih etti.

Gayrimenkul Zengini

Tam bir gayrimenkul zengini olduğu bilinen ünlü oyuncunun birkaç milyon dolarlık gayrimenkulü olduğu, Florida’da 10 kadar evini de sattığı konuşuluyor.

2020’nin En Çok Kazanan Aktörleri Kimler?2020’nin en çok kazanan aktörlerini Forbes açıkladı. Peki en çok kazanan aktörler kim? Forbes açıkladığı liste ile en çok kazana aktörleri şöyle listeledi;

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store