Basketbol Efsanesi Shaquille O’Neal Çocukları İçin PS5 Satın Aldı Ama Nasıl?

Basketbol efsanesi Shaquille O’Neal’in çocukların Noel'de "iyi oyuncaklar" almasını sağlamak adına Georgia'daki yerel çocuklar için 1.000 Nintendo Switch ve PS5 satın aldığını söyleyen bir manşet gördüm.

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Daha derine inip Gary Vee'nin podcast'indeki alıntıyı tam olarak dinledim, şunları söyledi:

"Nintendo Switch'ten arkadaşımı aradım. Yaklaşık 1.000 Switch ve 1.000 PS5 siparişi verildi. Walmart'a gittim ve bisiklet aldım. Biliyorsunuz dün, McDonough Georgia'daki bu küçük ilkokulda çocuklar ağlıyordu, çocuklar mutluydu. Ve işte bütün mesele bu."

Yani, 1.000 Switch ve 1.000 PS5. Buradaki sorum parayla ilgili değil. Evet, vergisiyle birlikte bu, Shaq'ın kesinlikle karşılayabileceği ve cömert bağış geçmişi göz önüne alındığında kolayca harcayabileceği minimum 860.000 dolara denk. Sorum şu: Shaq 1.000 PS5'i nasıl buldu?

Bu normal bir video oyun konsolu değil. Bu, çoğu tüketici için bir kopyasını bile bulması neredeyse imkânsız olan bir konsol, belki de diğer müşteriler ve botlar diğerlerini kapmadan önce online bir satıcıdan bir tane kapabilirsiniz. Çip ve parça kıtlığı, PS5'leri bu tatil döneminde daha da fazla, inanılmaz derecede zor bulunur hale getirdi ve muhtemelen şimdi bir yıl önce piyasaya sürüldüğünden çok daha az sayıda PS5 piyasada mevcut.

Bunu nasıl başardığını sormak için Shaq'a ulaşmaya çalıştım. Cevap alamadım. Shaq meşgul bir adam. İşte teorilerim:

  • Shaq, Shaq'tır ve bu da bazı özel bağlantılar kurmasına olanak tanır. "Nintendo Switch"te bir bağlantısı olduğunu söylüyor (sadece Nintendo'yu kastediyor), bu da Sony'de benzer bir bağlantısı olduğunu ve ihtiyacı olan çocuklara vermesi için 1.000 PS5 ayırabileceğini gösteriyor olabilir. (1000 Switch’i bulmanın kesinlikle çok daha kolay olduğuna inanıyorum).
  • Shaq ayrıca geçmişte Walmart ile birçok çalışma yaptı ve burada bile Walmart'tan bahsedildi. Sony yerine Walmart'ın bu kadar çok konsolu sadece kendisi için ayırmasını sağlamış olabilir.
  • Shaq'ın onun için çalışan bir ordusu var, şüphesiz, bu yüzden muhtemelen sadece adamlarına “çocuklar, bana 1.000 PS5 bulun” diyebilir ve onlar da Shaq'ın isteğini yerine getirmenin bir yolunu bulurlar, spekülatörlere veya üçüncü şahıslara fazla ödeme yapmak durumunda kalsa bile. 
  • Belki Shaq PS5'ler için sipariş verdi ve siparişi Sony daha fazlasını üretene kadar teslim edilmeyecek.
  • Shaq'ın "yaklaşık bin" demesi, "bugün yapacak bir milyon işim var" diyen birinin “bir milyonuna” benzeyiyor olabilir. Belki de sadece çok daha kısa bir sipariş olan 100 PS5 sipariş etmiştir. Ayrıca, belki de sadece yanlış söylemiştir ve aslında bulması çok daha kolay olan PS4'leri kastediyordur.

Açık olmak gerekirse, Shaq'ın çocuklar için bir sürü PlayStation satın aldığına kesinlikle inanıyorum, bunu nasıl başardığını ve video oyun konsolu pazarının gördüğü en ciddi arz sıkıntısı yaşanırken bunu gerçekleştirmek için hangi süper Shaq güçlerini kullandığını inanılmaz merak ediyorum. Ne olursa olsun, bu çok havalı bir jest ve bunu nasıl yaptıysa, çocukların bunu çok sevdiğine eminim. Shaq çocukları, “Ratchet ve Clank: Rift Apart”ı şiddetle tavsiye ediyorlar. Eminim sen de seveceksin. (Forbes)

Metaverse Hayatımıza Neler Katacak? Metaverse dünyayı nasıl değiştirecek? İşte Prof. Dr. Acar Baltaş’ın kaleminden ‘’Metaverse’ün Hayatımıza Getirecekleri’’.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store