TOKİ indirim kampanyası: Kimler yararlanabilir ve ne zaman başlıyor?

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığı ile alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için bir kampanya duyuruldu. TOKİ indirim kampanyasının ayrıntıları merak ediliyor.

Güncelleme:

Çevre, Şehircilik ve İklimi Değişikliği Bakanı Özhaseki'den TOKİ indirim kampanyası bilgisi verildi. Özhaseki, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığı ile alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yüzde 25 indirim kampanyası başlatacaklarını duyurdu.

TOKİ indirim kampanyasına dair peşin para ödeyen vatandaşların yüzde 25 eksik ödemeleri ile borçlarından kurtulacaklarını söyleyen Özhaseki, kampanya detaylarını anlattı.

Bakan Özhaseki'den TOKİ indirim kampanyası

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, canlı yayında TOKİ indirim kampanyasına dair açıklamalarda bulundu. Canlı yayında vatandaşların yönelttiği soru üzerine Özhaseki, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) arıcılığıyla alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerleri için yüzde 25 indirim kampanyası düzenledikleri bilgisini verdi.

Açıklamanın hemen ardından indirim kampanyasından kimlerin yararlanacağı ise merak konusu oldu. Özhaseki, kampanyadan kimlerin yararlanacağı bilgisini de verdi. Peki, kampanyadan kimler yararlanabiliyor? Yüzde 25 indirim kampanyası ne zaman başlayacak?

TOKİ indirim kampanyası: Kimler yararlanabilir ve ne zaman başlıyor? resim: 0

Yüzde 25 indirim kampanyasından kimler yararlanabilecek?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamada toplu konut idaresi (TOKİ) arıcılığıyla alınan ve geri ödemeleri devam eden konut ve iş yerlerini kapsayacak şekilde yüzde 25 indirim kampanyası yapacaklarının müjdesini verdi. Bakan Özhaseki, kampanyanın detaylarına ilişkin bilgileri de aktardı.

Açıklamalar içerisinde yüzde 25 kampanyasından TOKİ'den ev ve iş yeri almış olan, geri ödemesi 2022 yılı Haziran ayının sonunu kapsayacak şekilde başlayan kişilerin faydalanabileceği bilgisi bulunuyor. Alıcıların borç bakiyesini peşin olarak kapatması durumlarında ise yüzde 25 oranında indirim imkanından yararlanabileceklerinin ayrıntısı verildi.

Yüzde 25 indirim kampanyasından 21 Eylül’den itibaren yararlanılabilecek. Kampanya süreci 19 Ekim itibariyle sona ermiş olacak. Kampanya tarihi sonrasında yapılmış olan borç kapatma ve kısmi ödemeler konusunda söz konusu indirim oranından yararlanılması gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Yorumlar
Kalan Karakter 800