Kredi Okuryazarlık Haftası başlıyor

Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek olan Kredi Okuryazarlık Haftası Projesi 27 Haziran-1 Temmuz 2022 tarihleri arasında düzenleniyor.

Hafta boyunca bireylerin ve kurumların finansal hayatlarını daha sağlıklı ve etkin yönetmelerine katkı sağlamak amacıyla bilinçlendirme ve farkındalık etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Bireylerin ve kurumların finansal hayatlarını daha sağlıklı ve etkin yönetmelerine katkı sağlamak adına yapılan Kredi Okuryazarlık Haftası’nın özel sektör, kamu, sivil toplum kuruluşları olmak üzere pek çok paydaşı yer alıyor.

Kredi Okuryazarlık Haftası başlıyor resim: 0

Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Finansal Kurumlar Birliği (FKB), Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER), Kredi Garanti Fonu (KGF), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Türk Reasürans, Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Şekerbank, Yapı Kredi, VakıfBank, Ziraat Bankası, Moneye, Para Durumu, Paramı Yönetebiliyorum ve Habitat Derneği’nin desteğiyle hayata geçiriliyor.

Kredi Okuryazarlık Haftası boyunca yapılacak bilgilendirme faaliyetleri kapsamında kişilerin ve kurumların, kredi notu, risk analizi, finansal durum farkındalığı, kredi başvurusunda dikkat edilecek adımlar üzerinde görüşülecek. Hafta ile etkin bütçe kontrolü ve birikim yapmanın yolları, kredi notu ve kredi imkanları arasındaki denge gibi günlük hayatta fayda sağlayacak başlıklar ele alınacak.

Kredi Okuryazarlık Haftası etkinlikleri canlı yayında izlenebilecek

Kredi Okuryazarlık Haftası kapsamında düzenlenecek webinarlar krediokuryazarlikhaftasi.com web sitesi üzerinden 27 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında canlı olarak izlenebilecek. Detaylı programa krediokuryazarlikhaftasi.com web adresinde program başlığı altında ulaşılabilir.

Hafta boyunca gerçekleştirilecek webinar etkinliklerinde Türkiye’nin önde gelen finans kurumlarının sözcüleri, iş dünyasından önemli isimler ve uzmanlar görüşlerini paylaşacak.

Bireyler için kredi okuryazarlık, krediye kolay erişim ve işletmelerin kendini tanıması, krediye ulaşmada dijitalleşmenin önemi, reel sektörün gözünden alacak riski yönetimi, yeşil dönüşüm, sürdürülebilirlik ve kredi okuryazarlık, KOBİ’ler için karekodlu çekin önemi, bankacılık sektörünün tarıma ve kadın girişimcilere yönelik uygulamaları, krediye erişimde dijital çözümler ve bireylerin kredi okuryazarlığı ve sigorta başlıkları ele alınacak.

Kredi Okuryazarlık Haftası webinar etkinlikleri ve bilgilendirici içerikler www.krediokuryazarlikhaftasi.com üzerinden takip edilebilir.

'Geçinemiyorum' diyenlere ideal bütçe örneği!'Geçinemiyorum' diyenlere ideal bütçe örneği!'Zaten gelen gidiyor niye bütçe yapayım?' demeyin. Bütçe ile bugününüzü anlarsınız, yarınınızı planlarsınız. Para biriktirmek için önce bütçe yapmak gerekir.

 

Etiketler Kredi Bütçe
Yorumlar
Kalan Karakter 800