ASELSAN Genel müdürü paylaştı! Çip seviyesi yüksek teknoloji üretildi!

ASELSAN Genel müdürü olarak bilinen Ahmet Akyol yeni açıklamalarda bulundu. Çip seviyesi yüksek olan teknolojilerin üretilmeyi başarıldığı paylaşıldı.

Güncelleme:

Türkiye için önemli bir adım atıldı. Çip seviyesi yüksek teknolojiler Ankara’da üretildi. Cumhuriyetin 100. yılı için bu anlamlı hediyenin kazandırılması gündeme geldi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

Çip seviyesi yüksek teknoloji

ASELSAN Genel müdürü olarak bilinen Akyol düzenlenmiş olan 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı kapsamı içerisinde gerçekleştirilmiş olan etkinlik içinde yaptığı konuşmada savunma sanayisinin bugün gelmiş olduğu aşama itibari ile birlikte 80 milyar dolarlık proje yönetim hacmini ulaşıldığının altını çizdi. 5.5 milyar $ ihracatın ilk defa olacak şekilde bu yıl yakalandığı belirtildi.

ASELSAN’ın savunma sanayi içerisinde en kapsamlı kuruluş olduğu paylaşıldı. Akyol, dünyada hava savunma firmalarının sıralanmasında bir listenin yayınlandığı ve Türkiye’nin en büyük kuruluş olarak burada 47. savunma şirketi şeklinde ASELSAN’ı öne çıkardığı belirtildi. 47’den yukarıya doğru tırman olacağının garantisi verildi.

Metro hatlarının sinyalizasyonu gerçekleştirildi

Akyol, ASELSAN’ın kurulmuş olduğu günden bu yana olacak şekilde bugün 86 ülkeye ihracat gerçekleştirildiğini belirtti. Güney Afrika’dan Avrupa’ya kadar dünyanın her bir noktasına ulaşan ve üretim ve tasarım kapsam içerisinde uluslar üstü bir şirket konumuna gelen ASELSAN için açıklamalar yapıldı.

Dokuz AR-GE merkezinin bulunduğu belirtilerek bu merkezlerin artarak büyüyeceği paylaşıldı. Her yıl öz kaynakların minimum yüzde ellisinin AR-GE ayrıldığının altı çizildi. Türkiye’nin bu listesinde 47. sırada olunduğunu paylaşan Akyol, özellikle savunma sistemleri üzerinde geliştirilen temel işlerden birisinin elektronik optik sistemler olduğunu belirtti. Dünyadaki en iyi elektro optik sistemlerine sahip olunduğu belirtildi. Türkiye’nin yeni açılmış olan metro hatları üzerindeki optik sistemlerin ASELSAN olarak gerçekleştirildiği belirtili.

5 milyar $’a yakın yeni işe imza atıldı

Akyol yapmış olduğu açıklamalarda ASELSAN’ın bu yıl 5 milyar $’a yakın yeni işe imza attığını belirtti. Türkiye’nin reformu, geleceği ve gelişimi adına katma değerli üretimin önemine işaret etmiş olan Akyol ASELSAN’ın ortalama kilogram başına ihracatı 2000 $’ı çıkardığın altını çizdi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800