Para Yardımı Nasıl Yapılır?

PARA yardımı yapmak deyince akla ELLER geliyor, iki elden biri ALMAK, biri VERME’yi temsil eder. Ne güzel bir histir vermek, verebilmek... Anlatması bile huzur veriyor insana.

İhtiyacı olan insanlara yardım ettikçe: Hem Evrende paylaşma, sevgi, kardeşlik enerjisi yayılıyor, herkeste daha fazlası oluyor... Hem de kendimizi birey olarak daha HUZURLU, daha GÜZEL, daha GÜÇLÜ  hissediyoruz.

Peki Nasıl yapılır Para Yardımı?

TÜM FİNANSAL hareketlerimizde olduğu gibi PLAN yaparak. İşte size birkaç tüyo:

1. NE İÇİN: Gönlünüzde yatan aslanı dinleyin: Hepimizin içinde dünyayı daha iyi bir yer yapma özlemi yatar. Sizin hangi konuda yardım etmek istediğinizi araştırın, tespit edin.

2. NASIL: Para yardım planınızı temelde ÜÇ gruba ayırabilirsiniz,

    • DÜZENLI YARDIM: Her ay bunun için ayırdığınız bir miktar para. Genelde gelirimizi  aylık alıyoruz, yardımın bir kısmının HER AY olmasında fayda var
    • FIRSAT ÇIKINCA YARDIM: Yardım kimi zaman bizim önümüze çıkar ve biz bunu değerlendirebilirsek değerlendiririz
    • İNANÇLAR DOĞRULTUSUNDA YARDIM: Hepimizin inançlar doğrultusunda yapmak isteyeceği yardım olabilir.


3. NE KADAR: Burada maksimum, minimum yok. Kendinize saygı duyabileceğiniz kadar bir miktar belirleyin. Bunun doğrusunu sadece siz biliyorsunuz. İçinizin huzurlu hissedeceği ama evinizin huzurunu kaçırmayacak bir miktar. Not: (Dini yardım konuları hariç, orada inançlarınız doğrultusunda öngörülen hesaplamaları yaparak bulabilirsiniz).

4. BÜTÇE: Bütçe yaparken, yapacağınız SENELİK yardım miktarını bütçenize ekleyin.

5. PAYLAŞIN: Yardımları saklamayın, yaptığınız yardımların olumlu sonuçlarını çevrenizle paylaşırsanız, onlar da sizden etkilenebilirler.

6. VERGİ AVANTAJI: Kamu yararına hizmet veren yerlere yapılan bağışlarda vergi avantajını kullanın.

7. PARA YOKSA YARATMAK:  Yeterli bütçeniz yoksa, kişisel becerileriniz ve yeteneklerinizi kullanarak, zamanınızı paraya çevirerek  yardım yapabilirsiniz. 

HAYAT PAYLAŞINCA GÜZEL, PLANLAYINCA HUZURLU.

Ünlülerin Tasarruf Tavsiyeleri"Para nedir?" sorusuna ünlülerden aldığım cevapları ve tasarruf tavsiyelerini derledim. Belki ilham verir...

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800