Kurban Alımı ve Bayram Alışverişi Tüyoları

Kurban Bayramı yaklaşırken alışveriş heyecanı da başladı. Bir yandan kurbanlık bir yandan kıyafet derken, bayram alışverişi bütçeyi sarsabiliyor. Gelin hep birlikte bayram alışverişinde nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt arayalım.

Kurban Seçimi

Kurban Bayramı yaklaşırken akla ilk gelen şey kurbanlıklar oluyor. Kurban alırken ise dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bunlardan ilki güvenilir bir yerden kurbanlık almak. Sağlıklı olması açısından belediyeler tarafından belirlenen yerlerden kurbanlık almanızı tavsiye ediyoruz.


Kurban Parası

Parasal konulara gelecek olursak; kurban almanın püf noktası aslında önceden biriktirmek. Birden bire cebinizden çıkacak olan bu para sizi zorlayabilir ancak sene başından itibaren kenara ufak ufak koyarsanız, kolaylıkla alabilirsiniz. Bunu bu sene yapmadıysanız bile önümüzdeki seneler için mutlaka aklınızda tutun!


Kurban Pazarlığı

Kurban alımının bir önemli noktası da pazarlık yapmak. Bunda çekinecek hiçbir şey yok. Mutlaka pazarlık yapmaya çalışın. Satıcıya alternatifin çok olduğunu başka yerlere de bakacağınızı belirtip fiyatı aşağı çekmeyi deneyebilirsiniz.

İndirimli Kurban

Bir başka yöntem ise, bayramın ilerleyen günlerinde kurban kesmek. Bayramın üçüncü günü fiyatlar biraz daha düşüyor çünkü elindeki kurbanlıkları satmak isteyenler indirimli bir fiyat sunuyorlar. 

Kurban Bayramı Alışverişi

Kurbanlığımızı aldık, gelelim yapılacak kıyafet alışverişine. Her bayram temiz, yeni kıyafetler giymek çocukluğumuzdan beri güzel bir gelenek. Ancak yeni kıyafetler için bütçeyi aşıp kredi kartına yüklenmek büyük tehlike. Kıyafet alışverişleri için önceden birikim yapmak ya da indirim dönemlerinde önceden almak akıllıca olabilir.Bayram kıyafetleri için pasajlar güzel bir tercih. Burada genellikle daha uygun fiyata kıyafetler bulma şansınız var. İstanbul için ise bu durum nimet değerinde. Pahalı kıyafetlerin yanında herkese hitap eden pasajlardan alışveriş yapmanız mümkün.

Yorumlar
Kalan Karakter 800