Küçük Adımlar Büyük Değişikliklere Yol Açar

Küçük bir şeyi ertelemek gerçekten oldukça zor. Bunun yanı sıra bir iş küçük olsa da başardığınızda ki motivasyon ve memnuniyeti oldukça büyük olur.

Küçük de olsa bir projeyi başardığınızda "Küçük bir projeydi, yine de bana büyük neşe dolu bir sürü getirdi.’’ diye düşünebilirsiniz. Projeyi bitirdiğinizdeki neşe ve aynı zamanda memnuniyet, gurur ve büyük bir güven artışı da sağlar. Bu küçük proje bir başlangıç olabilir ama sanki bitirici ve oldukça önemli bir proje gibi hissettirebilir.

"Pilot Proje" Çalışın

Küçük adımlar bir yandan iş hayatındaki küçük projeler olarak ortaya çıkıyor. Bu küçük projelerin yanı sıra pilot projeler ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu pilot projeler başta bütün hayatınızı değiştirmeyebilir ama başarma ve motivasyonunuzu yükselten çok önemli bir süreç olur. Bu pilot projeler kariyeriniz için neyi yapmak istediğiniz veya neyi yapmak istemediğiniz konusunda sizin için çok öğretici olur.
 
Bu dönemde küçük projeler veya pilot projeler ile çalışmak devamında iş hayatında daha net adım atmanıza ve zamanla projeleri daha da büyüterek kariyer hayatınızda büyük bir yol atmanıza sebep olur. 

Etiketler motivasyon başarı
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store