Hayallerimizden neden vazgeçmemeliyiz?

Küçükken hayalleriniz var mıydı? Güzel bir ev hayali mi kuruyordunuz? Yoksa hayalleriniz doktor olmak gibi daha kariyer odaklı mıydı? Hayallerinizin gerçeğe dönüştüğünü görmek için asla geç değil.

Küçükken hayalleriniz var mıydı? Güzel bir ev hayali mi kuruyordunuz? Yoksa hayalleriniz doktor olmak gibi daha kariyer odaklı mıydı? Hayallerinizin gerçeğe dönüştüğünü görmek için asla geç değil. Yaşınız ne olursa olsun, hayallerinizden vazgeçmemeniz çok önemli.

Motivasyonunuz yoksa veya zamanınızın dolduğunu düşünüyorsanız, başlamak ve geç kalmamak için kendinize birkaç neden bulun. 

İŞTE HAYALLERİMİZDEN VAZGEMEMİZ İÇİN 5 NEDEN

1. Hayalleriniz zaman alacak ve bu sorun olmamalı

Hayallerinizi bir gecede gerçekleştirmiş olsaydınız emin olun bu kadar anlamlı olmazlardı.

2. Başarısızlıktan ders alabilirsiniz

Başarısız oldunuz diye hayallerinden asla vazgeçmeyin. Başarısızlıktan büyük dersler alabilirsiniz. Başarısızlık, hatalarınızdan öğrenmenizi ve ardından hayalinize farklı bir yaklaşım getirmenizi sağlar. 

3. "Bunun için çok yaşlı" olduğunuzu düşündüğünüz için hayallerinizden vazgeçmeyin

Hayallerinizi gerçekleştirmenin son kullanma tarihi olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok başarılı insan 40 yaşından sonrasına kadar zirveye ulaşamaz. Şu anda tüm zamanların en başarılı aktörlerinden biri, ancak Samuel L. Jackson, 41 yaşına kadar beş saniyeden fazla olmayan ilk rolünü alamadı. Mesele şu ki, hayallerinizden asla vazgeçmeyin çünkü hayallerin yaş sınırı yok.

4. Hayalleriniz için çalışabilir, sağlıklı alışkanlıklar edinebilirsiniz

Hayallerinden vazgeçmemenin harika bir örneği, sporcuları gözlemlemektir. Sadece egzersiz yapmak ve antrenman yapmak için erken kalkmakla kalmaz, aynı zamanda dengeli beslenmelerini ve yeterince uyumalarını da sağlarlar. Hayallerini gerçekleştirmek, öz disiplin alışkanlığını alır. Yazar James Clear, alışkanlıkların "kendini geliştirmenin bileşik ilgisi’’ olduğunu söylüyor. Bir dizi sağlıklı alışkanlık oluşturarak, hayallerinizi gerçekleştirecek bir yerde olacaksınız. Her gün egzersiz yapma eylemi olmayabilir, ancak para biriktirme veya sosyal medyada daha az zaman harcama alışkanlığı olabilir. Bu alışkanlıkların her ikisi de ileride önemli sonuçlar yaratmaya yardımcı olabilir.

5. Kendinize hayır demenin bir seçenek olmadığına karar verin

Hayatta kendinize hayır diyebileceğiniz ve söylemek isteyeceğiniz birçok zaman vardır. Fakat iş hayallerinize geldiğinde hayır demek bir seçenek olmamalı. Hayallerinizi gerçekleştirmenin faydasını görecek bir numaralı kişi sizsiniz, o halde neden evet demiyorsunuz? Neden o kitabı yazmıyorsunuz?  Sonsuza kadar bir hayale takılıp kalmazsınız, ancak kendinizin parlamasına izin vermemeye karar verirseniz "ya olursa" ile sıkışıp kalırsınız.

Hayallerinizden vazgeçmeyin çünkü onlara ulaşabilirsiniz!

Hepimizin cesareti kırılır ve bu sorun olmamalı. Ama bunun en içteki arzularınızı gerçekleştirmenize en olmasına izin vermemelisiniz. Kaç kez düştüğünüzün bir önemi yok; kaç kez ayağa kalktığınız önemli.

Sırf geç kaldınız diye hayallerinizden asla vazgeçmemeniz gerektiğini unutmayın. Zor mu olacak? Emin olun zaman alacak! Ama buna değer. Hayalleriniz ne kadar büyük olursa olsun, yapabilirsiniz!

Telefon Bağımlılığınızı Nasıl Azaltabilirsiniz? Telefonunuzda nasıl daha az zaman harcayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bu makalede, telefon kullanımınızı azaltmanıza yardımcı olacak bazı basit stratejilerden bahsedeceğiz.

 

Etiketler Hedef Motivasyon
Yorumlar
Kalan Karakter 800