Hafta sonu için bütçe dostu aktiviteler

Hafta sonu geldi ve siz ne yapsam diye mi düşünüyorsunuz? İşte bu hafta sonu yapılabileceğiniz bütçe dostu aktiviteler! Belki yeni bir randevunuz var ya da ailenizle bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika etkinlik var.

Hafta sonu geldi ve siz ne yapsam diye mi düşünüyorsunuz? İşte bu hafta sonu yapılabileceğiniz bütçe dostu aktiviteler! Belki yeni bir randevunuz var ya da ailenizle bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Durum ne olursa olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok harika etkinlik var.

1. Sahilde Yürüyüşe Çıkın

Eşinizi veya petinizi alarak sahilde yürüyüşe çıkın. Manzaranın tadını çıkarın, biraz egzersiz yapın. Ardından sahildeki cafelerden birinde sıcak bir şeyler içip, mola verin.

2. Ormana Gidin

Birçok bölgede şehir sınırları içinde veya şehrin birkaç km dışında değişen uzunluklarda yürüyüşler yapabileceğiniz yerler var. Buralara gidip, doğayı koklayabilirsiniz…

3. Bisiklete Binin

Yerel bisikletçiden bisiklet kiralayın veya kendi bisikletinizi sürün. Akıllı telefonunuzdaki bisiklet uygulamasını kullanarak bir rota belirleyin ve mesafeyi hesaplayın. Fazladan su alın ve kask takmayı unutmayın. Bu, çocuklar için de eğlenceli bir aktivite olabilir.

4. El Sanatlarına Başlayın

Odanızda çeki düzen vermek istediğiniz o eski eşyaların yenileme zamanı geldi! Biraz zımpara kâğıdı, ahşap boyası ve poliüretan alın ve o eşyaları güzel bir mobilya parçasına dönüştürün.

5. Sanat Açılışına Katılın

Yerel veya ulusal bir sanatçılara göz atın ve en sevdiğiniz bir galeriye gidin. Güzel sanat eserlerini hayranlıkla seyredip tartışın…

6. Yerel Bir Barda Müzik Dinleyin

Birçok bar ve pub, hafta boyunca sanatçılara ev sahipliği yapar. Daha önce hiç duymadığınız bir grubu dinleyin. 

7. Sanat Yürüyüşüne Çıkın

Bölgenizde bir sanat bölgesi varsa, birçok sanatçı stüdyosunu ziyaret edebilir ve onları çalışırken görebilirsiniz. Sanat bölgelerinde genellikle ayda bir kez sanatçılarla konuşabileceğiniz ve stüdyolarından sanat eserleri satın alabileceğiniz sanat yürüyüşleri düzenlenir.

8. Hayvan Barınağı'nı Ziyaret Edin

Evlat edinmeye gerek yok (istemediğiniz sürece). Yerel barınağınızı ziyaret edin ve bir dostu dışarı çıkararak biraz egzersiz yapmasına ve temiz hava almasına izin verin. Sadece köpek için değil, sizin için de iyidir. 

9. Çiftçi Pazarına Gidin

Yerel çiftçilerle tanışın ve yemeğinizin nereden geldiğini görün. Birçok pazarda müzik, yerel bal, unlu mamüller, tuhaf hediyeler ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir fırsat var.

İyi eğlenceler!

Kendi İşinin Patronu Oldu! Filiz Gülmez, 16 yıl önce eşiyle birlikte bir bahçe satın aldı, eşinin desteğiyle üretmeye başladı. Ve kendi işinin patronu oldu! Gülmez’in girişimcilik hikayesi umarız size de ilham olur.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store