Egzersiz: Benim 7 Kovam Dolu mu?

Özlem Denizmen’in ‘’Bolluk ve Bereket İçin Yer Aç’’ kitabından derlediğimiz 7 İLİŞKİ KOVASI’NI öğrenmek ister misiniz?

Özlem Denizmen’in ‘’Bolluk ve Bereket İçin Yer Aç’’ kitabından derlediğimiz 7 İLİŞKİ KOVASI’NI öğrenmek ister misiniz? Öğrendikten sonra 7 kovanız dolu mu diye kendinizi değerlendirmeyi de unutmayın!

İşte 7 İlişki Kovası:

  1. Kendinizle olan ilişkiniz
  2. Ailenizle olan ilişkiniz
  3. Çocuklarınızla olan ilişkiniz
  4. Dostlarınızla olan ilişkiniz
  5. Sevdiğiniz kişiyle olan ilişkiniz
  6. İş ilişkileriniz
  7. Dünyayla olan ilişkiniz

Egzersiz: Benim 7 Kovam Dolu mu?

Kendim: Özüme inanıyor, kendimi seviyor, beğeniyor, sayıyor, geliştiriyor, zaman harcıyor ve değer veriyor muyum?

Sevdiğim Özel Kişi: Onu yeterince anlıyor, ona şefkat veriyor muyum? Onu sayıyor, seviyor muyum? Onunla para konularında anlamıyorsam bunun temel sebebi gerecekten para mı? Peki ya bana değer veriyor mu? İletişim kurabiliyor muyuz?

Çocuklarım: Bu ilişkiyi yeterince yeşertiyor, kuvvetlendiriyor muyum? Onlara yeterinde kaliteli zaman ayırabiliyor muyum?

Ailem: Annem, babam, kardeşlerim, teyzem, halam, dayım, amcam, yengem… Değer verdiğim aile mensuplarıyla ilişkim nasıl? Bu ilişkileri yeterince besliyor muyum? Ağaç yapraklarından değil köklerinden beslenir. Ailemiz bizim köklerimizdir.

Dostlarım: Eski dost, yeni dost kim var hayatımda? Onlar ile görüşme düzenim, sohbetim, seyahatim… Onlarla ne yapıyorum? Yeterli zamanı ayırabiliyor muyum?

Patronum- İş Ekibi: Patronum benim kuvvetli yönümü keşfetti ve bundan faydalanıyor, kıymetimi anlıyor mu? Ekip arkadaşlarımı görünce yüzüm gülüyor mu? İşe ‘’keyifle’’ gidebiliyor muyum?

Dünyayla: Nefes almak için yaşamıyorum. Varlık sebebimden, hayatımın anlamı ve toplum ile iletişiminden memnun muyum? Hayatımın anlam ve amacını biliyor, hissediyor ona uyumlu yaşıyor muyum?

 

Genç Kalmanın Formülü!Size genç kalmanın formülünü veriyorum. Hazır mısınız? Zihninizi genişletin, mental anlamda farklı kelimeler kullanın, kendinizi geliştirin, manevi anlamda genişleyin, ruhsal anlamda kendinize yatırım yapın ve en önemlisi kendinize merhamet gösterin....

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800