Başarılı kadınların ortak özellikleri

Her işte başarılı olan insanların ortak özellikleri bulunuyor. Bu özellikler, onların başarıya ulaşmalarında belirleyici rol oynuyor. İşte başarılı kadınların sahip olduğu 9 ortak özellik...

Güncelleme:

Kararlarına sadıklar

Etraflarındaki kişilerin kim olduğu, ne dediği gibi şeyler, düşüncelerinde değişikliğe sebep olmuyor. Kim ne der diye düşünmüyorlar.

İlişki seçimi

Kendilerine hedefledikleri hayat biçiminde, yolunda onları destekleyecek eş ve arkadaş tercih ediyorlar.

Tasarruflular

Limitli olan zamanlarını, enerjilerini gereksiz konularla harcamıyorlar. Kafalarını, değmeyecek işler için meşgul etmiyorlar.

Yargılamıyorlar

Bir konuda kısıtlı bilgiye sahip kişileri yargılamak ya da etraflarından uzaklaştırmak yerine elinden tutup bilgilendirmeye çalışıyorlar.

Öğreniyorlar

Yalnızca hedef belirlemenin yeterli olmadığını, kendilerini de o hedeflere uygun şekilde geliştirmeleri gerektiğini biliyorlar.

Saygılılar

Çevrelerindeki herkese kim olduğuna bakmaksızın aynı saygı çerçevesinde davranıyorlar. Kendilerine bir faydası olmayacağını bildikleri kişiye dahi aynı saygıyı gösteriyorlar.

Gerekliliklerin farkındalar

Başarıya giden yolda, yaptıkları her işten keyif almak zorunda olmadıklarını, bazı şeyleri gerektiği için yapmaları gerektiğini biliyorlar.

Olasılıklara karşı hazırlar

Odaklandıkları konu, ya başıma kötü bir şey gelirse değil, beklenmedik durumlarda nasıl aksiyon alacakları. İşimi kaybedersem diye endişelenmek yerine özgeçmişlerini hazırlıyorlar.

Yolunu arıyorlar

Memnun olmadıkları ya da eksik olduğunu düşündükleri konular hakkında şikayet etmektense, oldurmanın yolunu arıyorlar. Mesela para konusunda huzursuzlukları varsa, kişisel finansla ilgili eğitim ya da bir kitap okuyorlar.

Yorumlar
Kalan Karakter 800