Girişimcelere Motivasyon Kaynağı Olacak Filmler

Motivasyon her işin olmazsa olmazı. Bu kimi zaman bizi destekleyen sözler olur, kimi zaman da filmler. Özellikle girişimcileri motive edecek, işlerine daha sıkı sarılmalarını sağlayacak bazı filmler var. Bunlardan birkaç tanesini sıraladık:
Girişimcelere Motivasyon Kaynağı Olacak Filmler

Hem film izleyip farklı bir bakış açışı kazanmak hem de motive olmak mümkün. İşte birkaç öneri…

Ölü Ozanlar Derneği

Aklımıza ilk gelen film Ölü Ozanlar Derneği. Bu film, kalıplaşmış düşüncelerden kurtulmak için birebir. Size 'bu iş tutmaz' deyip yeni şeyler denemenizi engelleyenlere cevap niteliğinde… Yeter ki, verdiği mesajı iyi kavrayın.

Umudunu Kaybetme

Ne zaman zorlukla karşılaşmıyoruz ve pes etmenin ucundan dönmüyoruz ki? Mutlaka zorluklarla karşılaştığımız oluyor ve özellikle bir hedef belirleyip o hedefe ulaşana kadar yaşadığımız zorluklar bizi aslında biz yapıyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de 2006 yılında yapıma giren 'Umudunu Kaybetme' filmi. Bu film, ne kadar zorluk yaşarsak yaşayalım istediğimiz hedef eğer gerçekten hayalimizse, ona ulaşabileceğimizi kanıtlıyor.

Sosyal Ağ

Biyografi izlemek her zaman iyidir. Bilindiği üzere birçok başarılı girişimcinin hayatı filmlere konu oluyor. Onlardan biri de sıklıkla kullandığımız Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'ün hayat hikayesi. Facebook'un nasıl kurulduğunu ve geliştiğini anlatan 'Sosyal Ağ' filmi sizi motive etmede yardım sağlayabilir. Şu an Facebook eskisi gibi ilgi almasa da ilk çıkış tarihini lütfen hatırlayın.

Can Dostum

Aslında bir keşfedilme hikayesi olan Can Dostum filmi de sizi motive edebilir. Kendi yeteneğinin farkında olmayan bir genç ve öğretmenin hikayesinin anlatıldığı Can Dostum filminde kendinizle yaşadığınız mücadeleyi göreceksiniz.

Temple Grandin

Bu filmi tek kelimeyle anlatın deseler seçeceğimiz sözcük kesinlikle 'vazgeçmemek' olur. Gerçek bir hikayesi olan Temple Grandin filminde otizm hastası genç bir kadının yaşadıkları ele alınıyor. Okullar tarafından reddedilen fakat annesiyle birlikte mücadele veren Temple Grandin sizi ayağa kaldırıp 'sakın pes etme' dedirtecek filmlerden.

Churchill

Yine bir biyografi filmi olan Churchill, bize belirlediğimiz hedeften vazgeçmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Etrafımızdaki kişiler bize güvenmese bile, sorumluluğu üstlendiğimiz andan itibaren alacağımız riskler ve görevler karakterimizi ortaya çıkarıyor. Zor anlarda vereceğiniz riskli kararlarla Churchill gibi tarihe olmasa da kariyerinize bir imza atabilirsiniz.

Rocky

Ve son olarak efsane Rocky filmi. Bilindiği üzere bu filmi çekmeden önce Sylvester Stallone, birçok yapımcı ve yönetmene gitmiş ve sürekli ret cevabı almıştı. Filmine oldukça güvenen Stallone kapı kapı dolaştıktan sonra bir yapım şirketin ilgisini çekmiştir. Aslında Rocky filmi çekilmeden önce bile inandığınız şeyleri yapmanız konusunda korkmamanız gerektiğine işaret. Çalışmanın ne kadar gerekli olduğunun gösterildiği bu film o kadar beğenildi ki yakın zamanda 8'i bile çekilecek. 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol