Zengin olmak için nelere odaklanmak gerekir?

Zengin olmak veya finansal açıdan bağımsız olmak için nelere odaklanmanız gerekir?

Zengin olmak veya mali açıdan bağımsız olmak, iki aşamalı bir sürece indirgenir:

1. Servet biriktirmek

2. Biriktirdiğiniz serveti saklamak

"Alışkanlıklarınızı Değiştirin, Yaşamınızı Değiştirin" adlı kitabımda, kendi kendini yetiştirmiş milyonerlerin önce zengin olmak, sonra da paralarını onlar için çalıştırmak için yaptıklarına dair bazı hikayeler paylaşıyorum.

Zengin Olmak 

İşte zengin olmak için  odaklanmanız gerekenler:

Günlük büyüme
Günlük olarak bilgi edinme alışkanlığı edinmelisiniz. Ayrıca, günlük olarak becerilerinizi geliştirmeli ve uzman olana kadar onları mükemmelleştirmelisiniz. 

Zengin ilişkiler
Diğer başarı odaklı insanlarla ilişkiler kurmak, başarı için kritik öneme sahiptir. Bu insanlar kapalı kapıları açar.

Hedef belirleme
Hayallerinizin her birinin etrafında hedefler oluşturmak, her bir hayalinizi gerçekleştirmenizi mümkün kılar. Başarı merdivenini basamak basamak tırmanıyorsunuz. Gerçekleştirilen her hayal, merdivende bir basamaktır. Çalışmamdaki kendi çabalarıyla milyonerler olan insanların yüzde 80'i bir hayalin veya vizyonun peşinden gitti.

Süreklilik
Zenginler, günün sonunda şansın ısrarcıların yüzüne güldüğünü bilirler.

Bir niş geliştirmek
Çalışmamdaki belirli bir alanda benzersiz bir uzmanlığa sahip olanlar, şirketleri tarafından en fazla ödemeyi aldılar veya müşterilerinden rakiplerine oranla daha fazla ücret alabildiler. Nişinizi yan tarafta, sabahları, geceleri veya hafta sonu kendi kendinize çalışarak veya ders alarak geliştirebilirsiniz.

Birden fazla gelir akışı yaratmak
Çalışmamdaki milyonerlerin yaklaşık yüzde 65'i en az üç gelir akışına sahipti. Bu, başarısızlığa ve yoksulluğa karşı bir koruma sağlar. Bir kaynak zarar gördüğünde diğerleri sizi kurtarır.

Sabırlı olmak
Çalışmamdaki zenginlerin ezici bir çoğunluğu, yüzde 80'i, 50 yaşına kadar zengin olamadı. Server yaratmak uzun zaman alır. Sabırlı olmayı öğrenmelisin.

Hesaplanmış riskler almak
Başarı, belirli bir alanda çalışma bilgisi kazanmak için gereken çalışmayı yapmanızı ve ardından bu bilgi üzerinde harekete geçmenizi gerektiren hesaplanmış bir risk gerektirir. Bu; gayrimenkul, bazı özel işlere yatırım yapmak, kendi işini kurmak vb. olabilir. Çalışmamdaki kendi çabasıyla milyonerler olan insanların yaklaşık yarısı, yüzde 51'i, birikimlerini yeni kurulan veya özel işletmelere yatırdı veya gayrimenkul gibi spesifik alanlara yatırım yaptı.

İyimser ve hevesli olmak
Çalışmamdaki kendi çabasıyla milyonerler olan insanların neredeyse dörtte üçü veya yüzde 71'i hayat hakkında pozitif bir bakış açısına sahipti. Kendilerine inandılar. İyimserlikleri çevrelerindekileri etkiledi ve diğer başarılı insanlar için mıknatıs oldular. Bu, sonunda başarıya ulaşmalarına yardımcı olacak ekipler oluşturmalarına da yardımcı oldu.

Düşüncelerinizi, duygularınızı ve kelimelerinizi kontrol etmek
Zenginlerin dörtte üçünden fazlası veya yüzde 81'i düşüncelerini, duygularını ve kullandıkları kelimeleri kontrol etmeyi alışkanlık haline getirdi.

Komünite. Hiç kimse kendi başına başarılı olamaz. Zenginler ekipler kurar. Davaları için  kendilerine bağlı, aynı vizyon ve amaçlarını paylaşan bireyler bulurlar.

Açık fikirli kalmak
Dünyaya kapalıysanız hiçbir şey öğrenemezsiniz. Yeni fikirlere, yeni iş yapış şekillerine ve başkalarının görüşlerine açık olmak, öğrenme ve büyüme için kritik öneme sahiptir.

Önce vermek, sonra almak
Almak için önce vermek gerekir. Markanızı oluşturmaya yardımcı olmak için başkalarına değer vermelisiniz.

Başladığın işi bitirmek
Zenginler başladıkları işi bitirmeden bırakmazlar. Başarılı olana, iflas edene veya ölene kadar bir şeye bağlı kalırlar. Yaklaşık yüzde 80'i bir hedefe ulaşmaya odaklandı ve yüzde 55'i tek bir hedef için bir yıl veya daha fazla zaman harcadı. Zenginler, başka projelere başlamadan önceki projelerini yarım bırakmazlar.

Sağlıklı kalmak
Araştırmam sırasında bir milyoner bana "Hastane yatağından para kazanamazsın" demişti. Zenginler her gün egzersiz yaparlar ve abur cubur ve alkol tüketimlerini sınırlandırırlar. Çalışmamdaki zenginlerin yüzde 82'si sağlık sorunları olmadığını söyledi.

Sorumluluk almak
Zenginler hayatlarının mimarları olduklarına inanırlar. Mazeret üretmezler, başarısızlıkları rasyonalize etmezler ve hayattaki durumları için kendilerinden başka kimseyi suçlamazlar. 

Ancak servet biriktirmek denklemin yalnızca bir parçasıdır. "Zengin Alışkanlıklar Yoksul Alışkanlıklar" adlı kitabımda, zengin olmanın eşit derecede önemli bir başka parçasını daha paylaşıyorum: biriktirdiğiniz servete tutunmak.

Zengin Kalmak

Servetinizi korumak, bazı şeyleri yapmanızı gerektirir:

Servetinizi çalıştırın
Servetinizi çalıştırmak, onu hisse senetlerine, tahvillere, gayrimenkullere ve diğer iş fırsatlarına akıllıca yatırım yapmak anlamına gelir. Bu, servetinizi çoğaltmanıza yardımcı olur.

Ne harcadığınıza dikkat edin
Paranızın nereye gittiğini biliyor musunuz? Bilmelisiniz. Ne harcadığınızı takip etmek gözlerinizi açar, böylece paranızın tam olarak nereye gittiğini bilirsiniz ve bu da önemli ayarlamalar yapmanızı sağlar. Harcamalarınızı takip etmezseniz, kontrolden çıkabilirler. Yaşam tarzı harcamalarınızın kontrolden çıkması, servetinizin zamanla kaybolmasına neden olabilir.

Spontane veya duygusal satın almalardan kaçının. Asla dürtüsel bir şey satın almayın. Bu, yapılması neredeyse her zaman yanlış olacak bir eylemdir. Bu spontane veya duygusal satın alma, sadece birkaç hafta sonra parlaklığını kaybedecek ve sonra ihtiyacınız olmayan ve herhangi bir gelir getirmeyen bir şeye takılıp kalacaksınız.

İmkanınızın altında yaşayın
İmkanlarınızın altında yaşamak, yaşam tarzı harcamalarınızın tuzağına düşmenizi engeller. Hayatta hangi talih kuşu başınıza konarsa konsun, yaşam standardınızı değiştirmeyin. Sadece o anda istediğiniz şeyleri satın alarak harcamalarınızı aşırı büyütmeyin, böylece ihtiyacınız olan her şeyi karşılayabileceğinizi göreceksiniz.

Tom Corley bir muhasebeci, finansal planlayıcı ve "Zengin Çocuklar: Çocuklarımızı Hayatta Mutlu ve Başarılı Olmak İçin Nasıl Yetiştirebiliriz" kitabının yazarıdır. 

 

Başarılı Milyonerlerin Oynadığı 3 Bilimsel Beyin OyunuDünyanın en zengin ve en başarılı insanlarından bazıları, nöroplastisitenin bu inanılmaz değerinin farkında ve bu inanılmaz gücü kullanabilmek adına beyin oyunları oynuyorlar. İşte bugün deneyebileceğiniz bilim tarafından onaylanmış üç egzersiz:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store