Zengin insanlar neyi farklı yaparlar?

Zengin insanların zihniyetine nasıl sahip olunur? Neyi farklı yaparlar? Sizi zenginliğe götürecek alışkanlıklar geliştirmeye başlamak ister misiniz?

1 9 Vizyona Sahipler

Kendisini olduğu yerin ötesinde görür. Kısa, orta, uzun vadeli hedefler belirler ve emin adımlarla hedeflerine ilerler. Öğrenmeyi sever, yeniliklere kolay adapte olur. Her gün kendini günceller.

2 9 Verimli Rutinler

Zengin insanlar zamanlarını verimli ve planlı geçirir. Arkadaşlarını özenle seçerler. Kendi bilgilerini paylaşabildikleri ve bilgisinden faydalanabildikleri insanlarla bir arada olurlar ve zengin insanlar başarının en muhtemel olduğu ortamlarda bulunurlar. 

Rutinler tüm bu bileşenlerden oluşur; zaman, çevre ve alışkanlıklar. Örneğin, biraz iş yapmanız gerektiğinde, yatağınızdan mı çalışıyorsunuz? Muhtemelen çok daha az iş yaparsınız. Belirlenmiş bir çalışma alanına sahip olmak sizi daha da ileriye götürebilir. Bu alışkanlıklar kulağa basit gelse de kolay değil. 

3 9 Sonuç Odaklılar

Zengin insanlar sonuçlara odaklanır ve bunları nasıl yapacağına, hangi yolları seçmesi gerektiği konusunda gerekenleri yapar. Cesur, çalışkan ve girişimci ruha sahip olurlar.

4 9 Soru Sorarlar

Zengin insanlar doğru soruları sormanın önemini bilir ve sürekli bilgi arayışı içerisine girer. Dinlemek her zaman işe yarar ve zengin insanlar bunu bilir. En iyi uygulamalar, yeni fırsatlar ve potansiyel zorluklar ve çözümler hakkında bilgi toplarlar. Bu becerileri öğrenirken, müzakere ederken, keşfederken, network kurarken kullanırlar. 

5 9 Ne İçin Çalışırlar?

Zengin insanlar öğrenmek için çalışırlar, yeteneklerini geliştirmeye odaklanır ve sürekli olarak yükselir. Birçok gelir kaynağı oluşturur. 

6 9 Her Zaman Fırsat Ararlar 

Zengin bir kişi her zaman var olanı geliştirmeye ve her zaman iyileştirmeye çalışır. Her koşulda fırsata odaklanır. 

7 9 Bolluğa İnanırlar

Zengin insanlar paylaşılacak çok şey olduğuna inanır. İhtiyacı olanlarla paylaşır, onlara değer sağlamaya odaklanırlar. 

8 9 Finansal Okuryazarlık

Zengin insanlar finansal durumlarını yönetirken öngörülü davranır. Finansal okuryazarlık prensipleriyle hareket ederler. Küpü akarken doldurur, her kuruşlarının kıymetini bilirler. 

9 9 Başarısız Olmaktan Korkmazlar

Yeni bir şey denemekten, 'başarısız' olmaktan korkmazlar. 'Bu durumda neler öğrenebilirim?' fırsatını görürler.

Yorumlar
Kalan Karakter 800