Para durumunun takipçisi ol!

Yapılan bir araştırma, harcama ve yatırım performansını izlemek için bir mobil uygulama kullanan katılımcıların harcamalarını yaklaşık yüzde 16 azalttığını ortaya koydu.

Shlomo Benartzi ve Yaron Levi tarafından yapılan bir araştırma, harcama ve yatırım performansını izlemek için bir mobil uygulama kullanan katılımcıların harcamalarını yaklaşık %16 azalttığını buldu.

Federal Reserve tarafından yapılan benzer bir araştırma, mobil bankacılık kullanıcılarının %62'sinin anketten önceki 12 ay içinde büyük bir satın alma işlemi yapmadan önce hesap bakiyelerini kontrol ettiklerini ve yarısının bir ürün satın almamaya karar verdiğini ortaya koydu. 

Peki siz hesap bakiyenizi veya kredi limitinizi kontrol ediyor musunuz? 

Görüldüğü üzere, kişisel para durumumuza ilişkin artan farkındalığın, harcama ve yatırım modellerimizde davranışsal değişikliği tetiklediği açıktır. Ve elimizdeki yeni teknolojilerle, kişisel para durumumuza dair bu farkındalığı artırmak ve paranızı takip etmek için olumlu bir alışkanlık yaratmak artık her zamankinden daha kolay.

Finansal Okuryazarlık Nedir? “Finansal kavramlar ve risklerin bilgi ve anlayışına sahip olmak, bu bilgi ve anlayışı değişik finansal bağlamlarda etkili kararlar almak, birey ve toplumun finansal iyi olma halini geliştirmek ve ekonomik hayata katılımı sağlamak için kullanma becerisi, motivasyonu ve güveni” olarak tanımlamaktadır

 

Etiketler Para Durumu
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store