5 Adımda Finansal Sağlık!

Hedefiniz, finansal sağlığınızın yerinde olması ise, bunu sağlamanın en kolay 5 yolu…

İyi ve mutlu bir yaşam için bedensel ve ruhsal sağlığımız kadar finansal sağlığımız da önem taşıyor. Düzenli bir planla adım adım finansal sağlığa kavuşmak ise gerçekleşmeyecek bir hayal değil.

Yapmanız gerekenleri not alın ve şaşmadan uygulamayı deneyin!

Önce ben! İlk önce kendinize ödeme yapın. Aylık ya da haftalık gelirinizden bir kısmını otomatik olarak bir hesaba aktarın. Sanki her hafta / ay bir ödemeniz varmış ve onu yapıyormuşsunuz gibi düşünün.

Bir şey almak zorundaysanız önce alternatifini düşünün. Kesinlikle bunu satın almanız gerekiyor mu? İndirimi bekleyebilir misiniz? Daha ucuzunu bulabilir misiniz? Kiralayabilir misiniz?

Ekstra gelir edinin. Bunu yapamıyorum diyorsanız, akıllı harcamalarla tasarruf edip, kazancınızı birikiminize aktarın.

Kullanmadığınız eşyalarınızı ikinci el satan internet siteleri aracılığı ile satın, gelen parayı birikim hesabınıza aktarın. Arkadaşlarınızla konuşun, sizin ihtiyacınız olmayan bir şeye onların ihtiyacı olabilir, onlarda da sizin ihtiyacınız olan bir şey olabilir. Değiş tokuş yapın.

Hayatınızı sadeleştirin.

Hayatınızı sadeleştirmenin 10 yoluEmekliliği planlarken, faturaları öderken, hedeflere ulaşmaya çalışırken, hayat bazen yoğun ve dolayısıyla yorucu olabiliyor. Bu nedenle de ‘sade bir yaşam’ sürdürmeyi öğrenmek kimilerine ilaç gibi geliyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800