Para konusunda nasıl cesaretli olunur?

İşte finansal güvenliğe giden yolda kendinizi nerede bulursanız bulun, para konularında cesaretli olmanın yolları:

Güncelleme:

Finansal bağımsızlığa giden yolda sihirli bir kısa yol yok. Para Durumu’nu takip eden herkes finansal başarıya ulaşmanın yolunun, imkanlar dahilinde yaşamaktan geçtiğini biliyor. İşte finansal güvenliğe giden yolda kendinizi nerede bulursanız bulun, para konularında cesaretli olmanın yolları:

İLMK ADIM: KARAR VERMEK

Finansal olarak güçlü hissetmenin ilk adımı, bunu yapacağınıza karar vermektir. Bu adımı atmaya karar verin. Nerede olursanız olun, sizin için neyin önemli olduğuna karar verin ve onu gerçekleştirmeye çalışın. Bu bir bütçe planı yapmak, acil durum fonu başlatmak veya emeklilik için hesap açmak olabilir.

Kararlarınızı bir yere yazın ve güvendiğiniz arkadaşlarınıza ve ailenize söyleyin. Bu yöntem sizin sorumluluk almanızı sağlar. Kendinize inanın…

BİRKAÇ YIL SONRA NEREDE OLMAK İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN (ve bunu yazın!)

Kısa orta ve uzun vadeli planlamalarınız hakkında düşünün. Eşiniz, aileniz veya güvendiğiniz bir arkadaşınızla oturun ve birkaç yıl sonra kendinizi nerede görmek istediğiniz hakkında sohbet edin. Büyük düşünmekten korkmayın. Başarabileceklerinize şaşırabilirsiniz. Hedeflerinizi yazın, yazılmayan hedef sadece bir rüyadır.

YOLCULUĞUNUZA İLHAM VERECEK FİNANSAL ALINTILAR

Finansal açıdan güçlü hissetmenin bir yolu da geleceğinizi planlayıp güvence altına alırken bu alıntılardan ilham almak olacak. Durumunuz ne olursa olsun, başka birinin o durumu daha önce yaşamış olma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmayın. Onlar üstesinden gelebildiyse, siz de gelebilirsiniz. Kendinize sonsuz kredi verin.

"Geriye bakıp pişman olmaktansa ileriye bakıp hazırlanmak daha iyidir." - Jackie Joyner-Kersee

“Şubat ayına kadar terk edilen Ocak kararıyla şimdiye kadar hiç kimse finansal uygunluk elde etmedi.”Suze Orman

"Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu yaratmaktır.” - Peter Drucker

Finansal başarıya giden yolda nerede olursanız olun, finansal başarının sizin için ne anlama geldiği önemli değil. Eski bir atasözü şöyle der: "Ağaç dikmek için en iyi zaman 20 yıl öncesiydi. İkinci en iyi zaman şimdi.” 

Sağlam bir finansal geleceğe doğru adım atmak için şimdi karar verin!

Parasal Konularda Nasıl Hızlıca Organize Olabilirsiniz?Paranızın nereye gittiğini görebilmek ve finansal hedeflerinize ulaşmak için paranızı nasıl organize edeceğinize dair fikirleri buradan edinebilirsiniz.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800