Para Biriktirmeye Başlamanıza Yardımcı Olacak Birkaç İpucu!

Finansal hedeflerinize ulaşmak için her ay yeterince para biriktiriyor musunuz? Amacınız ister araba almak ister tatile çıkmak olsun, plan yapmak, her ay birikim hesabınıza tam olarak ne kadar para ayıracağınızı belirlemenize yardımcı olur.

Finansal hedeflerinize ulaşmak için her ay yeterince para biriktiriyor musunuz? Amacınız ister araba almak ister tatile çıkmak olsun, plan yapmak, her ay birikim hesabınıza tam olarak ne kadar para ayıracağınızı belirlemenize yardımcı olur.

İşte her ay para biriktirmeye başlamanıza yardımcı olacak birkaç ipucu!

Gelirinizin %10'u ile başlayın: Harika bir başlangıç ​​hedefi. Bütçenize uygunsa her ay gelirinizin %10'unu biriktirin. Yani 1000 TL kazanırsanız, birikim için 100 TL ayırırsınız. Bu yaklaşımı kullanmak, birikim hesabınızı hızlı bir şekilde artırmanıza yardımcı olabilir.

Durumunuzu değerlendirin: Herkes gelirinin %10'unu hemen biriktirmeye başlamak zorunda değil. Her ay ne kadar biriktirebileceğinizi görmek için finansal durumunuzu gözden geçirin ve bununla başlayın. Minik adımlarla başlayın.

Para biriktirmeyi eğlenceli hale getirin: Dürüst olalım; bir şey eğlenceli ise ona bağlı kalmak daha kolay. Öyleyse, neden birikim planınıza bağlı kalmanıza yardımcı olacak bir birikim mücadelesini denemeyesiniz?

İşin püf noktası, eğlenceli bulduğunuz bir şeyi seçmek, böylece onu yapmak için motive olursunuz. Moneye uygulaması ile eğlenerek birikime başlayabilir, kendinize finansal bir arkadaş edinebilirsiniz. 

Bu arada yukarıda bağlantısını verdiğimiz, ücretsiz Moneye uygulamamıza katılıp, finansal iyilik hali mücadelesinde mücadele veren kullanıcılarımızdan referanslarını da aşağıda bulabilirsiniz! 

  • Harcamalarınızı detaylı olarak girebileceğiniz, bütçe yapıp takip edebileceğiniz uygulamaların en iyisi. Çünkü Moneye tasarruf, birikim, yatırım yolculuğunda hep yanınızda. Motive edici ve yol gösterici.
  • Ailenizle birikim ve harcamaların seyrini değiştirebilecek bir uygulama. Kendini yenileyen ve sizin görüşlerinizi önemseyen robot değil gerçek bir ekip ile çalışmak bize güven verdi. 
  • Süper bir uygulama, harcama alışkanlıklarım değişti. 
  • Güvenle, hep yanınızda👍 Muhakkak öneriyorum 🧡 Her konuda gelişim... Hem finansal hem kişisel hem de yaşam koçluğu vb. pek çok alanda🦋 
  • Uzun süredir kullanıyorum ve çok memnunum, kendisini ve kullanıcısını geliştiren bir uygulama. 
  • Çok güzel bir uygulama. Cebimdeki, cüzdanımdaki akıllı dost gibi. Gün içinde bayağı sohbet ediyoruz.
  • Harika bir uygulama para yönetimiyle ilgili bu zamana kadar gördüğüm en iyi uygulama hem de ücretsiz sanki bir danışman edasıyla sizinle mesajlaşıyor tavsiye ederim 🥰
     
Çocuklara Para Kavramı Nasıl Öğretilmeli? Moneye ile çocuğunuza parayı öğretmek ister misiniz?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800