Maaşı iki katına çıkarmanın formülü!

Sizden sık sık ‘Maaşımın artmasını istiyorum, ne yapmalıyım?’ gibi sorular alıyorum. Zam dönemine kadar kendisini gösterecek vaktiniz var. İşte size istediğiniz zammı aldıracak ipuçları.

ARANAN KİŞİ OLUN: Kattığınız değer net açık seçik ortada olsun. Hatta bunu yazın. Patron ile konuşun ben şirkete nasıl DEĞER katabilirim diye. Sabah işe gelmek değer katmak değildir. 

YETKİ İSTEYİN: Şirkete değer katan, para kazandıran şeyler üretin, sorumluluk verilmez, alınır. Göze girin.

Pozitif yaklaşın

FARKA YARATIN: Sizinle aynı işi yapan kişilerden farklılaşın. Çok çalışmak demode, onun yerine şirkete artı değer katın. Patronunuzu şaşırtın. İşvereniniz size ihtiyacı olduğunu bilsin.

GERİ BİLDİRİM: Yöneticilerinizle konuşup sürekli geri bildirim isteyin. Bu eskiden senede bir yapılırdı, şimdi HER AN. Pozitif yaklaşın.

KENDİZİNE YATIRIM: Mesleki eğitim, online kurs ve programlara yazılın. Merak ile sürekli okuyun. 

ÖĞRENİN: Araştırmalara göre beynin genç kalabilmesi için her 5 yılda bir yeni bir şey öğrenmesi gerekiyor. Yeni bir dil, dans, enstrüman… öğrenin.

'Sevmiyorsanız istifa edin'

ŞARKI SÖYLEYEREK GİDİN: Mutlu insanların ortak özelliklerinden biri sevdikleri işi yapmaları. Sevmiyorsanız İSTİFA edin.

İŞİNİZE SARILIN: İşiniz ve dışarıdaki hayatınız, bu ikisini ayırın. Soruna değil, çözüme odaklanın. İş yerindeyken bedenen, beynen ve ruhen orada olun.

KIZLAR KONUŞUN: Önemli toplantılara katılmaya ve kararlarda etkili olmaya çalışın. Kendinizi gösterin, cesaret ile konuşun! Kadınlar toplantılarda erkeklerden yüzde 75 daha az konuşuyor.

KIZLAR İSTEYİN: Özellikle biz kadınlar istemeyi bilmiyoruz. Yukarıdaki maddeleri uygulayın ve talep edin. Yöneticinizle oturup kariyer planı yapın. Maaş artışının güçlü bir sadakat anlaşması olduğunu unutmayın.

FORMÜL: Her şeyi yaptınız, maaş arttı, lakin iki kat değil tabi. İşte bir formül; araştırmalara göre aileleri ve arkadaşlarıyla düzenli görüşen, zaman geçiren kişiler maaşları 2 kat atmış kadar mutlu oluyor. Sizde düzenli aile dost ziyareti sohbeti yapın sizinki de artsın.

NOT: Zam şirketiniz para kazanıyorsa ve karda ise istenebilir bir şey. Şirketin durumu iyi ise yukarıdakileri  yapın. Değilse dört elle sarılıp şirketi NASIL kara geçireceğiz diye düşünün, aksiyon alın. 

Az maaş kazananlar nasıl para biriktirir?Maaşı az olanların para biriktirmemek için bahane üretmelerini engelleyecek tavsiyeler...

 

Etiketler Maaş
Yorumlar
Kalan Karakter 800