Harcamalarınızı takip etmek için gereken 3 adım!

Harcamalarınızı düzenli olarak takip etmek, paranızın nereye gittiğine ve bunun yerine nereye gitmesini istediğinize dair doğru bir resim verebilir.

Harcamalarınızı düzenli olarak takip etmek, paranızın nereye gittiğine ve bunun yerine nereye gitmesini istediğinize dair doğru bir resim verebilir.

Aylık giderlerinizi izlemek için aşağıdaki 3 adımı uygulayabilirsiniz.

1. Hesap özetinizi kontrol edin

Maaş hesabınız ve sahip olduğunuz tüm kredi kartları da dahil olmak üzere tüm hesaplarınızın envanterini alarak para alışkanlıklarınızı belirleyin. Hesaplarınıza bakmak, nereye harcadığınızı belirlemenize yardımcı olacak.

Neyin geldiğine veya neyin gittiğine dair fikir edineceksiniz.

2. Harcamalarınızı kategorilere ayırın

Harcamalarınızı gruplandırmaya başlayın. Böylelikle dürtüsel satın almaların size çok pahalıya mal olduğunu görebilirsiniz. Veya belki de onsuz da yapabileceğiniz abonelik hizmetleri için ödeme yaptığınızı fark edebilirsiniz.

Harcamalarınız hem sabit giderlerden hem de değişken giderlerden oluşacak. Sabit giderlerin aydan aya değişmesi daha az olası. Bunlara kira, kamu hizmetleri, sigorta ve borç ödemeleri dahil. Yiyecek, giyecek ve seyahat gibi değişken harcamaları ayarlamak için daha fazla alana sahip olacaksınız.

3. Takip etmek için uygulama kullanın

Bu tür uygulamalar, satın alma işlemlerinizi kaydetmeye ve nereye harcama yaptığınızı görmenize yardımcı olacaktır. Moneye uygulaması hep yanında olan, sizi hedefinizi hatırlatan, onunla yaşamanızı sağlayan ve hedefiniz için gereksiz harcamalarınızdan, yani zaaflarınızdan tasarruf ettiren bir yol arkadaşı. Bunu yaparken Nobel ödüllü bilimsel yöntemler ve davranış değişikliği metodolojisini kullanıyor.

·      Moneye ile harcamalarınızı ücretsiz takip edin.

·      Nereye ne harcadığınızı görün.

·      Kişisel finansal alanında danışmanlık alın.

Yeni bir haftaya nasıl hazırlanmalı! Yeni bir haftaya nasıl hazırlanmalı! Pazartesi gününe aynı zamanda yeni bir haftaya nasıl hazırlanacaksınız! Sizin için bir kontrol listesi hazırladık. Listede neler yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Uygulayabilirseniz tüm pazartesileriniz bundan sonra çok daha aydınlık olacak...

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800