Girişimcilik İçin Para Kaynakları

5-12 kasım Global Girişimcilik haftası. Devlet kendi işini yapanları destekliyor. Bende destekliyorum.  Tüm Dünya destekliyor.Girişimcisiniz ya da işletmeniz var işinizi geliştirmek istiyorsunuz.Para desteğine ihtiyacınız var. Hangi kurumlardan destek alabilirsiniz? KOBİ AŞ: www.kobias.com.tr Girişimcilere, kurumsal yatırımcılar tarafından...

5-12 kasım Global Girişimcilik haftası. Devlet kendi işini yapanları destekliyor. Bende destekliyorum.  Tüm Dünya destekliyor.Girişimcisiniz ya da işletmeniz var işinizi geliştirmek istiyorsunuz.Para desteğine ihtiyacınız var. Hangi kurumlardan destek alabilirsiniz?

KOBİ AŞwww.kobias.com.tr

Girişimcilere, kurumsal yatırımcılar tarafından yapılan yatırımlar Belli bir payla (max.%49) şirketinize ortak oluyorlar.Belirli bir süre sonra ortaklıktan ayrılıyorlar. Ortak olacakları şirketlerin yenilikçi olması tercih ediyorlar.. 500 bin $ ila 5 milyon $ arasında sermaye desteğine ihtiyacı olan yatırımlarla ilgileniyorlar. KOBİ Girişim, kredi desteği vermiyor.Sermaye desteği sağlayarak firmalara ortak olma yönünde faaliyet gösteriyor.

KREDİ GARANTİ FONU: www.kgf.com.tr 
Başarı vadeden genç, yaratıcı girişimcilerle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyüme ve gelişmelerine destek veriyor. İyi iş fikirlerinin önündeki teminat yetersizliğini aşmanıza yardımcı oluyor. Banka kredilerine büyük işletmeler kadar kolay ulaşamayan küçük işletmelerin  teminat problemi, KGF kefaleti ile gideriliyor. Bu sayede KOBİ'lerin de banka kredileri kullanma imkanı oluyor. KGF teminatına başvurusunu  bankanız aracılığı ile yapabiliyorsunuz., KGF kefaletinden yararlanmak istediğinizi bildirmeniz ve dosyanızın KGF'na gönderilmesini istemeniz yeterli. Banka tarafından kredi başvurunuz uygun bulunursa KGF, kefalet talebinizi yaklaşık 2 hafta içerisinde sonuçlandırıyor.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV): www.ttgv.org.tr
Başlangıç ve büyüme aşamasındaki teknoloji firmalarına yatırım yapan bağımsız bir Girişim Sermayesi Fonu yöneticisi. Amacı, yaratıcı, benzersiz fikirleri ve vizyonu olan yetenekli girişimcilere yatırım yapmak.

KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı): www.kosgeb.gov.tr
Kosgeb hem kobileri hem de girişimcileri destekleyen programları var.Girişimciler için 60 saatlik eğitim veriliyor. Çağrı merkezidende bilgi alabilirsiniz. 444 1 567

İŞKURwww.iskur.gov.tr
Girişimcilere mesleki eğitim veriyor.. Kursiyerlere bu eğitimlerde zorluklarla nasıl mücadele edeceklerini, hangi riskler karşısında nasıl bir yol izleyeceklerini öğretiyorlar. Türkiye İş Kurumu da, Kursların sonunda katılımcılara sertifika veriyor.

MİKRO KREDİ

KEDV (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı): www.kedv.org.tr
TGMP (Türkiye Grameen Mikrokredi Programı): www.tgmp.net

Küçük çaplı bir iş yapmakta olan dar gelirli kadınlara, bu işlerini geliştirebilmeleri ve ekonomik hayata aktif olarak katılabilmeleri için küçük miktarlarda borç para veriyorlar. Sağlık,sevgi ve para ile kalın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800