Tektaş olmadan asla mı?

İnanın ya da inanmayın, hayatınız boyunca, ev, araba ve yazlık haricinde yapacağınız en büyük satın alımlarından biri de tek taş pırlanta yüzük olabilir...

Eğer tek taş yüzük sizin de evlilik teklifinizin olmazsa olmazlarınızdansa, bunu da diğer büyük satın alımlarınız gibi önceden planlamanız şart.

Yüzüğü satın almadan önce işin yüzde 80’ini tamamlamış olmanız önemli. Nasıl mı?

1-    Finansal huzurunuzu bozup, en keyifli günlerinizden birini huzursuzluk içinde geçirmeden bir yüzüğe kaç para harcayabileceğinizi planlayın. (Genel olarak tek taş pırlantaya ayrılan bütçe, kişinin yıllık gelirinin yüzde 4 ile 8’i arasında değişiyor. Siz de kendi gelirinize göre hesabınızı yapabilirsiniz.)

2-    ‘O’ nasıl bir yüzük beğenirdi? Düşünün, kullandığı aksesuarları inceleyin, ağzı sıkı bir yakın arkadaştan da fikir alabilirsiniz.

3-    İnternetten araştırma yapın.

4-    Araştırmalarınız sonucunda bütçeniz hayalinizdeki yüzüğe el vermiyorsa, laboratuvarda üretilmiş, çok şık pırlanta yüzükler var. Fiyatları doğal pırlantaya göre çok daha avantajlı. Onlara da bakın.

5-    Kendinize ve bütçenize uygun olanı alın ve teklifinizi yapıp, hayatınızın yeni dönemine hoş geldin deyin. 

Son olarak, bir kadın gözüyle tavsiyem, önemli olan en büyüğü, en parlağı ya da en havalısı değil, O’nu düşündüğünüzü, önem verdiğinizi gösteren, fiyatıyla da finansal huzurunuzu bozmayacak yani ilişkinize olumsuz etki yaratmayacak olan yüzük ;)

Eğer istediği yüzüğe paranız yetmiyorsa

Kız arkadaşınızın hayatı boyunca hayalini kurduğu yüzüğü ona almak istiyorsanız, geliriniz ve bütçeniz buna el vermiyorsa, borca girip evlilik arifesinde huzurunuzu kaybetmektense, onunla samimiyetle konuşup durumu anlatın. 
Yine de ısrarcıysa, yüzük için düğün, gelinlik, balayı, ev masrafları… hangilerinden kısmayı istediğini sorun.

Mutlu evlilik için en iyi ilişki ipuçlarıMutlu bir evlilik için ne gerekiyor? İşte en iyi ilişki ipuçları:

 

Etiketler Haber Evlilik
Yorumlar
Kalan Karakter 800