Mutlu evlilik için en iyi ilişki ipuçları

Mutlu bir evlilik için ne gerekiyor? İşte en iyi ilişki ipuçları:

1 8 KENDİNİZİN EN İYİ VERSİYONU OLUN

Bu ilk başta biraz garip gelebilir çünkü iki kişilik bir ilişkiden bahsediyoruz. Ama bu gerçekten önemli bir şey. Mutlaka kendiniz üzerinde çalışın. Mutlu olmaya, formda kalmaya ve egzersiz yapmaya, başkalarına açık ve nazik olmaya çalışın. Dışa dönük, anlayışlı bir insan olursanız, kendinizi daha iyi hissedersiniz ve eşiniz de bunu takdir eder.

 

2 8 BİRLİKTE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN

Çok yoğun bir hayatınız olabilir. Ama birbirinizi ihmal etmeyin. Birlikte kaliteli zaman geçirmek sandığınızdan daha kolay inanın. Kısa bir süreliğine de olsa beraber olmanız sizi yakın tutmaya yardımcı olur.

3 8 RANDEVUYA ÇIKIN

Randevu sadece ilişkinizin başlangıcı için olmamalı. Eşinizle randevularınızı canlı tutmak, kıvılcımı canlı tutmanıza yardımcı olacak ve birlikte harika zaman geçirebileceksiniz. Sadece özel günlerde değil, normal rutininizden çıkmak ve sadece ikiniz için biraz farklı bir şey yapmak ilişkiniz için eğlenceli ve sağlıklı olacak.

4 8 KENDİNİZ İÇİN ZAMAN AYIRIN

Sağlıklı ilişkiler yaşamak, kendinize zaman ayırmak, sizi mutlu edecek bir şeydir.

Sürekli iş, çocuklar, yemek olduğunda oldukça yorucu hissedebilirsiniz. Hiç ara vermediğinizi hissettiğinizde, işler bozulabilir. Bu nedenle bir süreliğine 'çalışan', ‘eş’, ‘anne’ olmak zorunda olmayın. Kendinize zaman ayırın.

5 8 YAŞAM HEDEFLERİNİZİ BELİRLEYİN

Hayatın sizi sürükleyip götürmesine izin vermeyin. Birlikte hayatınız için planlar yapın.

Gelecek için sahip olduğunuz fikirler söz konusu olduğunda, ikinizin de aynı yerde olduğundan emin olmak inanılmaz derecede önemli.

Nasıl bir kariyer istiyorsun, çocuk istiyor musun, nerede yaşamak istiyorsun, ne zaman emekli olmak istiyorsun gibi sorularla bu konular hakkında konuşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bunlar birlikte üzerinde anlaşmaya varılması ve çalışılması gereken büyük yaşam kararları.

6 8 PARA KONUSUNDA TARTIŞMAYIN

İkinizin de kazandığı parayı aynı amaçlar için kullanmak istediğinizden emin olun. Bu işlerin sorunsuz yürümesine yardımcı olacak.

7 8 ÖNEM VERDİĞİNİZİ GÖSTERİN

Eşinize onu önemsediğinizi göstermek çok farklı şekillerde yapılabilir. Ne kadar çok o kadar iyi!

Ona bunu söyleyerek önemsediğinizi gösterebilir, size günlerini anlatmasını dinleyerek ve yaşadıkları sorunları konuşarak onu önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

8 8 DÜRÜST OLUN

Eşinize bazı şeyler hakkında dürüst olmanız ve bir şeyler saklamamanız gerekir. Çünkü eşinizin sizden bir şeyler sakladığını veya size yalan söylediğini hissetmek kötü bir duygudur.

Etiketler İlişkiler Evlilik
Yorumlar
Kalan Karakter 800