Mutlu evlilik için en iyi ilişki ipuçları

Mutlu bir evlilik için ne gerekiyor? İşte en iyi ilişki ipuçları:

1 8 Kendinizin En İyi Versiyonu Olun

Bu ilk başta biraz garip gelebilir çünkü iki kişilik bir ilişkiden bahsediyoruz. Ama bu gerçekten önemli bir şey. Mutlaka kendiniz üzerinde çalışın. Mutlu olmaya, formda kalmaya ve egzersiz yapmaya, başkalarına açık ve nazik olmaya çalışın. Dışa dönük, anlayışlı bir insan olursanız, kendinizi daha iyi hissedersiniz ve eşiniz de bunu takdir eder.

 

2 8 Birlikte Kaliteli Zaman Geçirin

Çok yoğun bir hayatınız olabilir. Ama birbirinizi ihmal etmeyin. Birlikte kaliteli zaman geçirmek sandığınızdan daha kolay inanın. Kısa bir süreliğine de olsa beraber olmanız sizi yakın tutmaya yardımcı olur.

3 8 Randevuya Çıkın

Randevu sadece ilişkinizin başlangıcı için olmamalı. Eşinizle randevularınızı canlı tutmak, kıvılcımı canlı tutmanıza yardımcı olacak ve birlikte harika zaman geçirebileceksiniz. Sadece özel günlerde değil, normal rutininizden çıkmak ve sadece ikiniz için biraz farklı bir şey yapmak ilişkiniz için eğlenceli ve sağlıklı olacak.

4 8 Kendiniz İçin Zaman Ayırın

Sağlıklı ilişkiler yaşamak, kendinize zaman ayırmak, sizi mutlu edecek bir şeydir.

Sürekli iş, çocuklar, yemek olduğunda oldukça yorucu hissedebilirsiniz. Hiç ara vermediğinizi hissettiğinizde, işler bozulabilir. Bu nedenle bir süreliğine 'çalışan', ‘eş’, ‘anne’ olmak zorunda olmayın. Kendinize zaman ayırın.

5 8 Yaşam Hedeflerinizi Belirleyin

Hayatın sizi sürükleyip götürmesine izin vermeyin. Birlikte hayatınız için planlar yapın.

Gelecek için sahip olduğunuz fikirler söz konusu olduğunda, ikinizin de aynı yerde olduğundan emin olmak inanılmaz derecede önemli.

Nasıl bir kariyer istiyorsun, çocuk istiyor musun, nerede yaşamak istiyorsun, ne zaman emekli olmak istiyorsun gibi sorularla bu konular hakkında konuşabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bunlar birlikte üzerinde anlaşmaya varılması ve çalışılması gereken büyük yaşam kararları.

6 8 Para konusunda tartışmayın

İkinizin de kazandığı parayı aynı amaçlar için kullanmak istediğinizden emin olun. Bu işlerin sorunsuz yürümesine yardımcı olacak.

7 8 Önem Verdiğinizi Gösterin

Eşinize onu önemsediğinizi göstermek çok farklı şekillerde yapılabilir. Ne kadar çok o kadar iyi!

Ona bunu söyleyerek önemsediğinizi gösterebilir, size günlerini anlatmasını dinleyerek ve yaşadıkları sorunları konuşarak onu önemsediğinizi gösterebilirsiniz.

8 8 Dürüst Olun

Eşinize bazı şeyler hakkında dürüst olmanız ve bir şeyler saklamamanız gerekir. Çünkü eşinizin sizden bir şeyler sakladığını veya size yalan söylediğini hissetmek kötü bir duygudur.

Yorumlar
Kalan Karakter 800