YouTube'da en çok izlenen video türleri

Youtuber olarak, video çekerek fenomen haline gelen ve para kazanan insanların sayısı her geçen gün artıyor. YouTube'da en sevilen ve izlenen video çeşitleri neler? YouTube'da en çok aratılan içerikler neler?

YouTube'de en çok izlenen videolar nasıl üretilir, en çok hangi videolar izleniyor sorusu merak ediliyor. Eğer YouTube kanalı açma fikriniz varsa gelin bu yazıya bir göz atın.

Her geçen gün YouTube kanalı açan ve içerik giren kişilerin sayısı artıyor. Fakat her video öyle sanıldığı gibi bir anda çokça izlenmiyor. Bunun için tüketiciye belli konuları sunmak gerekiyor. 

İşte sizlere fikir olabilecek en çok izlenen içerik türleri.

YouTube en çok izlenen videolar hangileri?

Ürün inceleme videoları

Bu konuların en başında ürün inceleme videoları geliyor. Yapılan bir araştırmaya göre her 10 kişiden 6'sı bu videoları merak ediyor. Özellikle teknoloji meraklılarının tercih ettiği ürün inceleme videoları çok tutuyor. Çünkü insanlar bir ürün almadan önce onun hakkında araştırma yapmak, incelemek istiyor. Bunun için ürün inceleme videoları ön plana çıkıyor.

Nasıl yapılır Videoları

YouTube'de en çok izlenen videoların arasında, nasıl yapılır sorusunun cevap bulduğu videolar yer alıyor. Kek mi yapmak istiyorsunuz, hemen tarifiyle hazır bir video işinizi görecek. Bu en basit örnek. Bisiklet tamir etmekten tutun da dikişe kadar... Hayatımızda nasıl yapılır sorusunun cevapları YouTube'de en çok izlenenler arasında.

Makyaj kanalları

Neredeyse herkesin merak ettiği makyaj videoları YouTube'de tercih ediliyor. Tabii herkes merak ettiği  ve çoğu kişi de yaptığı için öne çıkmak adına farklı bir şeyler yapmak gerekiyor. Eğer yeteneğiniz varsa ünlülere makyajla  benzeme videosu çekebilirsiniz. Ya da kanalınıza konuk alıp makyaj yapabilirsiniz.

Oyun videoları

YouTube, özellikle çocuk ve genç nesil tarafından tercih ediliyor. Yaş aralığı biraz daha küçük olduğu için onlara özel içerik üretmek gerekiyor. Özellikle oyun videoları belli yaşta bireyler için tercih edilen bir alan. Oyunun detayları oyun oynarken nelere dikkat edilmesi gerektiğine kadar ürettiğiniz içerik size fazlasıyla abone kazandıracak.

Tavsiye videoları

Genellikle Instagram'dan yapılsa da bu alanda da tavsiye videoları çok tutuyor. Özellikle gezelim öğrenelim tarzı kanallar gezginler için iyi bir örnek sunuyor. Örneğin, şu dönemde Bozcaada'ya gitmeye karar verdiniz YouTube'de bu yerle ilgili bilgi almak istediğiniz zaman birçok gezgin videoları çıkıyor. Hem gidecek olanlar için fikir veriyor hem de gidemeyenler için gezip göstermiş oluyor. Özellikle yurt dışı videoları bu konuda ideal izlenme oranı veriyor.

Eğitim videoları

Herkese hitap etmese de sürekliliği olduğu için bu alanda uzmanlaşmış kişilerin videoları çok izleniyor. Matematik derslerinden tutun da dil eğitimine kadar birçok içerik videosuna ulaşabileceğiniz bu alanda öne çıkmanın yolu ise tavsiye. Öğrenciler arasında bir kere duyulduğunuz zaman artık sürekli tercih edilir hale gelirsiniz.

Her işte olduğu gibi YouTube'de de para kazanmak, belli bir seviyeye gelmek istiyorsanız, yeni içerikler üretmeniz, kullanıcıya hitap eden başlıklar bulmanız gerekiyor.

YouTube’dan nasıl para kazanılır? İşte bilmeniz gerekenlerİlk olarak tanımadığımız insanları, sonra ünlüleri orada gördük! Kim derdi ki podyum ve televizyon dünyasının “Kanalıma hoş geldiniz.” diyeceğini. Evet, YouTube’dan bahsediyoruz. Birçok kişinin gelir elde ettiği mecraya siz de kayıtsız kalmayın ve YouTube’dan para kazanmanın yollarını öğrenin!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800
elif zengin
ben 12 yaşında bir çocuğum bana hangi videolar çekmemi ve daha fazla izlenebilmesini önerirsiniz