Motive Olmanın Sırrı Nedir?

Yazın motive olmak için olan en zor zaman sayılabilir. Yazın ortasın da pandemi mi geçirmek mi? Herşeyi daha zorlaştırıyor. Peki motive olmanın sırrı nedir?

İnsanlara motive olmaya devam etmeleri için neler yaptığı sorulduğunda yaratıcı ve ilham verici  şu şekilde fikirler verildi: 

  • Enerji içecekleri 
  • Şükretmek
  • Sizi motive eden arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak 
  • Sıkıştığınızda yürüyüşe çıkmak 
  • Enerji artıran sabah rutinleri 
  • Enerji seviyelerinizin doğal gelgiti ile çalışmak 
  • İnanç veya maneviyat 

Bu fikirlerin hepsi mantıklı ve çoğu bilim tarafından da desteklenmektedir. Yazar Simon Sinek'in da dediği gibi "Nedeninize odaklanın." Bazıları, bir vizyon tahtası yapma fikrini de sıcak buluyor. Bazıları da, bu kadar sıkı çalışmanın nedenleri üzerinde düşünmek için zaman ayırmayı mantıklı buluyor. Ancak terminolojileri farklı olsa da, çok sayıda yorumcu, yapmanız gereken şeyi yapacak enerjiye sahip olmanın en temel sırrının, tam olarak neden yapmak istediğinizi bilmek olduğu konusunda hemfikir.

Örneğin koç ve konuşmacı Seila Chapman "Nedeninize" odaklanarak; Ne istediğinizi istemek için bir nedeniniz var. Bu beni, özellikle işler zorlaştığında motive ediyor." der. Kurucu Chad Brignac , "Hedeflere sahip olmak harika, ancak neden onları başarmak için çabaladığınızı bilmek motive edici" diyor . Pazarlamacı Daniel Barron, "Motivasyonun oyunun sonunu görselleştirmekten geldiğini görüyorum. İster bir iş kurmak ister ailenizi pizzaya götürmek, çok çalışmanın ve maaş çeki kazanmanın bir sonucu olarak," diyor pazarlamacı Daniel Barron. 

 Motivasyon arttırmanın en ideal yolunu, ancak kişinin kendi karar verebilir. Tam olarak ne istediğinizi ve nedenini bulamadıysanız, size yardımcı olmak zor olabilir. Ancak motivasyonunuz için yapabileceğiniz en yararlı şey, tavsiye almak için adım atmak birşeyler yapmak olur. Eğer bir kez nereye gittiğini biliyorum , motivasyon çok daha kolay gelir ki olsun.

Etiketler motivasyon
Yorumlar
Kalan Karakter 800