Dünyada En Çok Kazanan 10 Kadın

  Forbes dergisinin her yıl yayımladığı milyarderler listesinde, geçen yıl dünyada en çok kazanan 10 kadın yer alıyor. Derginin yayımladığı listeye göre dünyadaki toplam 1,826 milyarderin sadece 197'si kadın. Oyunculuktan, yazarlığa her biri kendi alanında zirvedeki kadınların başarısı takdire değer. İşte 2015'te servetine servet katan...

 

Forbes dergisinin her yıl yayımladığı milyarderler listesinde, geçen yıl dünyada en çok kazanan 10 kadın yer alıyor. Derginin yayımladığı listeye göre dünyadaki toplam 1,826 milyarderin sadece 197'si kadın. Oyunculuktan, yazarlığa her biri kendi alanında zirvedeki kadınların başarısı takdire değer. İşte 2015'te servetine servet katan kadınlar.

Jennifer Lawrence2
1. Jennifer Lawrence, Oyuncu
Sinema sektöründe erkek ve kadınlar arasındaki ücret eşitsizliğine ilk dikkat çeken isimlerden biri olan 25 yaşındaki oyuncu, 2015 yılında 52 milyon dolarlık gelir elde etti.

Veronica Roth
2. Veronica Roth, Yazar
26 yaşındaki Roth, gençlik edebiyatına ait eserleriyle listenin en genç yazarı ünvanına sahip. "Divergent" üçlemesinin yazarı 2015 yılında 25 milyon dolarlık gelir kazandı. Serinin ikinci kitabı "Insurgent" ise filme çevrilerek, 295 milyon dolarlık bir box office geliri elde etti.

Maria Sharapova
3. Maria Sharapova, Tenisçi
Maria Sharapova, Forbes dergisinin hazırladığı 'Yılın En Çok Kazanan Kadın Sporcuları' sıralamasında 11'inci kez ilk sıraya yerleşti. Bir çok ünlü marka ile sponsorluk anlaşmalarına imza atan 28 yaşındaki tenisçinin 2015 yılındaki kazancı 29,7 milyon dolar.

Serena Williams
4. Serena Williams, Tenisçi
Sharapova’nın ardından en çok kazanan kadın sporcu ABD’li tenisçi Serena Williams oldu. 2015 yılında evine 24,6 milyon dolar götüren Williams, bugüne kadar 72 milyon dolarlık para ödülünün de sahibi oldu.

Katy Perry
5. Katy Perry, Müzisyen
"Kendi işini yürüten bir patron olarak konumumla gurur duyuyorum." Bu sözler 2015 yılında 135 milyon dolarlık gelirle yılın en çok kazanan kadın müzisyeni Katy Perry'e ait. Ünlü şarkıcı 2001’deki çıkışından beri 11 milyon albüm ve 81 milyon single’a satışına imza attı.

Lynda Weinman
6. Lynda Weinman, Girişimci
'İnternetin annesi' lakaplı Lynda Weinman, kocasıyla birlikte kurduğu şirketini 1,5 milyar dolara Linkedin'e satmayı başardı.

Taylor Swift,
7. Taylor Swift, Müzisyen
Genç müzisyen bu yıl tur gelirleri ve albüm satışlarından bu yıl 80 milyon dolar kazandı. Genç müzisyen aynı zamanda, Nielsen kayıtlarının tutulduğu 1991 yılından bu yana en çok satan yedinci kadın sanatçı.

Danielle Steel8. Danielle Steel, Yazar
1973 yılından kitapları en çok okunanlar köşesinden düşmeyen bir yazar Danielle Steel. Bu yıl 25 milyon dolar kazanan yazarın 94 kitabı bulunuyor.

jessica alba
9. Jessica Alba, Oyuncu ve Girişimci
Hollywood yıldızı Jessica Alba, 1 milyar dolar değerindeki ‘The Honest Company’ şirketinin kurucusu. Bebeği dünyaya geldiğinde yüksek kalitede çevre dostu bebek ürünleri bulamadığı için The Honest Company’yi kurma kararı veren oyuncunun geliri 250 milyon dolar.

Lindsey Stirling
10. Lindsey Stirling, Youtube yıldızı
Müzisyen ve dansçı Lindsey Stirling, 2007 yılından bu yana kendi çekimlerini yayınlayarak bir yılda 6 milyon dolar kazanmayı başarmış bir isim. 29 yaşındaki Lindsey Stirling, ‘Youtube’un en çok kazanan kadını’ ünvanının sahibi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store