20’lerinde Öğrenmen Gerekenler

SEYAHAT O yaşlarda daha az sorumluluğun olduğu için daha çok tatil yapma imkanın vardır. Yeni yerler keşfetmek için en ucuz nerede konaklanır, nerelerde yemek yenir, hepsini bilirsin. 30 olduğunda bütün tatil alışkanlıkların değişir. Daha az harcamak yerine daha çok harcarsın. Çünkü artık tek bir ekmeği paylaşamayacak kadar enerjiye ihtiyacın...

SEYAHAT
O yaşlarda daha az sorumluluğun olduğu için daha çok tatil yapma imkanın vardır. Yeni yerler keşfetmek için en ucuz nerede konaklanır, nerelerde yemek yenir, hepsini bilirsin. 30 olduğunda bütün tatil alışkanlıkların değişir. Daha az harcamak yerine daha çok harcarsın. Çünkü artık tek bir ekmeği paylaşamayacak kadar enerjiye ihtiyacın vardır. Daha iyi restoranlarda daha pahalı yemekler yemeyi tercih edersin.

Peki, uygun tatil planı için ne yapmamız lazım? İlk aşama olarak elinize kağıt kalem alıp yazmaya başlayın. Tatilinizi nasıl hayal ediyorsunuz yani gerçekten istediğiniz tatil nasıl?

2. aşama olarak yapmanız gerekenler;

•Araştırma yapın
•Tatil bütçesi oluşturun
•Düzenli birikim yapın
•Erken rezervasyon yaptırın

SÖYLE İÇİNDE KALMASIN
Başka insanların vizyonları ya da toplantıları üzerine çalışarak zaman harcama. Kendi dünya görüşünü şekillendirmek için zaman harca. Kendi hayatını nereye götürmek istiyorsun onu düşün. Eğer çalıştığın yerde yerine sayıyor ve kendine bir şey katamıyorsan hemen orayı terk et.

OKU
Her gün her dakika oku. Bilmek istediğin şeyleri değil. İnsanları, hayatlarını oku, İnsanların olaylara gösterdikleri tepkileri, mutsuzluklarını, mutluluklarını oku.

TELEVİZYON İZLEMEYİ BIRAK
Hemen şimdi kapat onu. Seni daha iyiye götürmeyecek.

GÜVEN
İlişkilerinizi öldürür, hayallerinizi yıkar, arkadaş kaybettirir ve çok acıtır. İnsanlara güvenmeyi deneyin. En azından sizi hayal kırıklığına uğratmayana kadar

İNSANLAR
İnsanlar başına gelebilecek hem en iyi hem en kötü şeyler. Bazıları seni ileriye taşıyabilir. Bazıları ise seni aşağıya çekebilir. Hayatınıza değer katacak insanlar bulun.

ZAMANIN DEĞERİ
Güvenmediğiniz insanlarla zaman harcamayı bırakın. Unutmayın bu hayatı sadece bir kere yaşayacaksınız. Sizi mutsuzluğa çeken insanlarla vakit kaybetmek yerine size değer katacak insanlara koşun.

BAŞARISIZLIK
Başarısızlık her yerde. Aşkta, sosyalleşmede, arkadaş bulurken, iş hayatında, ailede, okulda arkadaşlıkta ... Başarısız olmaktan korkma. Ama her başarısızlığından bir ders çıkar. Başarısızlıktan bir şeyler öğrenmezsen, her zaman başarısız olmaya devam edersin. Bir şeyler öğrenirsen, gelişirsin. Seni başarıya götürecek şey başarısızlıklarından ders alman.

BAŞARI
Başarının anahtarını 20’lerinde öğrenemezsin. Bunun için tecrübe bile yetmiyor=)

Kaynak: brightside.me
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store