Yoğun Çalışanlar İçin Para Yönetimi Nasıl Olmalı?

Yoğun çalışma temponuz, sorumluluklarınız sebebiyle bütçe oluşturmaya, finansal durumunuzu kontrol etmeye vaktiniz olmadığını düşünüyorsanız, paranızı yönetmenin pratik yollarını sizler için hazırladık.

Takviminize Hatırlatıcı Ekleyin

Finansal sorumluluklarınız için zaman ayırmanız, hayatınızdaki diğer tüm önemli olaylarda olduğu gibi önceliklendirilmeyi hak ediyor. Takviminize hesaplarınızın, kredi kartı ekstrenizin kontrol zamanlarını ve ödeme günlerinizi hatırlatan alarmlar ve notlar ekleyin. Örneğin; her aynı gün ve saatte kendinize ve bütçenize 30 dakika ayırın. Emin olun bu 30 dakika çok şey değiştirecek.

Moneye Kullanın

Bu ay nereye, ne kadar para harcadığınızı biliyor musunuz? Yaptığınız harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Kendinize finansal hedef belirlediniz mi? Cevabınız evetse, bu finansal hedefinizde yolun neresindesiniz? Tüm bunların cevabını Moneye bilir ve hedefinize ulaşmanız için size bilgi, güç, motivasyon verirken yol arkadaşlığı yapar. Hadi siz de tıklayın ve Moneye'yi indirin.

Büyük Para Kararlarını ve Görevlerini Ayrı Ayrı Ele Alın

Çalıştığınız bankayı değiştirmek, masraflara itiraz etmek gibi işler zaman alabilir. Bunun gibi işleri ertelemek yerine işlerinizi hızlandırmak ve bu görevleri ayrı ayrı ele almak için birkaç dakika zaman ayırın. Bu finansal durumunuz açısından daha iyi bir yaklaşım sergilemenize yardımcı olur. Her görev için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurun ve her hafta bir görevi tamamlamayı hedefleyin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store