Tüketici Güven Kaybı Mı Yaşıyor?

Tüketici Güveni ağustos ayında geriledi mi? İşte Bloomberg HT Tüketici Güven Endeksi:

Bloomberg HT Tüketici Güven Endeksi ağustos ayında yüzde 7,71 azalarak 60,06 değerini aldı. Endeksin detaylarına bakıldığında, tüketicinin mevcut durum algısında ve geleceğe ilişkin beklentilerinde gerileme yaşanıyor. Pandemiye yönelik kapanmaların ardından iki ay yükseliş yaşayan Tüketici Güveninin ağustos ayında tekrar gerilediği izleniyor. Yangın ve seller ile yaşanan afetler, pandemiye yönelik vaka ve kayıp sayılarındaki artış güven kaybının nedenleri arasında görünüyor.

Diğer taraftan, içinde bulunduğumuz dönemin dayanıklı tüketim malları ile otomobil ve konut alımı için uygunluğunu ölçmeye çalışan Bloomberg HT Tüketim Eğilimi Endeksi ise yüzde 3,70 gerileyerek 37,55 değerini aldı. Özellikle konut ve otomobil alım istekliliğindeki düşüş bu gerilemede etkili oldu.

Duygularımızı ve Zihnimizi Nasıl İyileştirebiliriz?Guy Winch, insanların psikolojik sağlık meseleleriyle kendi kendilerine uğraşmak zorunda olmadıklarını söylüyor. Winch, duygusal hijyen uygulamalarını savunarak bazı şeyleri iyileştirebileceğimizi düşünüyor.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store