Tom Hanks, Jeff Bezos’un Uzaya Gitme Teklifini Neden Reddetti?

Tom Hanks’in, Jeff Bezos’un 28 milyon dolarlık uzay yolculuğu teklifini reddetmesi akıllara istek mi ihtiyaç mı sorusunu getirmiyor mu?

Oyuncu Tom Hanks, ABD'li iş insanı Jeff Bezos tarafından Blue Origin'in uzay yolculuğuna davet edildiğini ancak 28 milyon dolar ödemek istemediği için daveti reddettiğini açıkladı.

Amerikan ABC kanalında Jimmy Kimmel'ın programına katılan Tom Hanks, Kimmel'ın sorusu üzerine Blue Origin’İn sahibi olan Bezos'un, kendisini uzay yolculuğuna davet ettiğini doğrulayarak, "Ancak ücretini ödemem gerekiyordu." diye ekledi. Uçuşun 28 milyon dolara mal olduğunu belirten Hanks, "Maddi durumum iyi ama 28 milyon dolar ödemem." dedi.

Öte yandan Insider, Tom Hanks'in, Richard Branson'ın kurduğu Virgin Galactic'in uzay yolculuğuna katılacağını yazdı. "Star Trek" (Uzay Yolu) serisiyle tanınan oyuncu William Shatner, geçen ay Blue Origin tarafından gerçekleştirilen uzay gezintisine katılarak uzaya çıkan en yaşlı insan olmuştu.

 

Jeff Bezos’la Uzaya Çıkmak Ne Kadara Mal Oldu? Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un uzay turizmi planı son hızla şekilleniyor. Gelecek ay, kardeşi ve açık artırmayı kazanan bir kişi ile uzay seyahatine çıkma hazırlığı içinde olan Bezos'la aynı kapsülde yer alacak kişinin gözden çıkardığı meblağ belli oldu.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store