Kredi Kartı Borcu Ödenmeyince Ne Olur?

Birinci ay ÖDEYEMEDİN: Diyelim hiç paran yok ve asgariyi bile ödeyemedin. Bu bankaların politikalarına göre değişse de genel olarak, ilk ay telefon ya da posta, e-posta, kısa mesaj aracılığı ile bir dönem gecikmiş ödemen olduğu, bu ödemeyi en kısa sürede yapman gerektiği bildiriliyor. Bazı bankalar telefon açarak bu ödemeyi ne zaman...

Birinci ay ÖDEYEMEDİN: Diyelim hiç paran yok ve asgariyi bile ödeyemedin. Bu bankaların politikalarına göre değişse de genel olarak, ilk ay telefon ya da posta, e-posta, kısa mesaj aracılığı ile bir dönem gecikmiş ödemen olduğu, bu ödemeyi en kısa sürede yapman gerektiği bildiriliyor. Bazı bankalar telefon açarak bu ödemeyi ne zaman yapabileceğini soruyorlar. Ödeme yapmadığına dair bilgi Kredi Kayıt Bürosuna iletiliyor. Kredi skoruna eksi (-) eklendi!

İkinci ay da ÖDEYEMEDİN: Banka uyarı telefonu, kısa mesaj, e-posta ve mektup gönderiyor, ödemeni en kısa sürede yapmanı istiyor, bir sonraki ay da yapmazsan yasal işlemlere geçileceği bilgisi veriliyor. Bazı bankalar borcunu yapılandırmak isteyip istemediğini soruyor. Ödeme yapmadığına dair bilgi Kredi Kayıt Bürosu'na iletiliyor. Kredi Skoruna ikinci eksi (-) eklendi!

Üçüncü ayda yine ÖDEYEMEDİN: Banka toplam borcun üzerine (100 lira idi) 3 ay süresince eklenen faizleri de koyuyor ve kanuni takip başlıyor. Kredi kartı iptal oluyorNoterden ihtarname geliyor. İcra memuru gelerek icra işlemlerine başlıyor.  Borcun (100 lira) üzerine faiz+mahkeme ücreti+avukat masrafı da ekleniyor.

DİKKAT: Banka, 3. ayı beklemeden de kartını iptal edebilir! Kart iptal edilmeden önce limitine bloke konuluyor. Yani 5000 lira limitin var, 2000 lira borcun var, ödeme yapamadığında kullanılabilir 3000 lirana da bloke koyuluyor.

Sağlık, sevgi ve para ile kalın.Sağlık, sevgi ve para ile kalın.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store