Günlük Rutininize Moneye’yi Nasıl Eklersiniz?

Halihazırda yaptığınız şeylerde küçük değişiklikler yapmak, yeni bir alışkanlığa bağlı kalma şansınızı büyük ölçüde artırır. Burada, kişisel finans uygulaması Moneye’yi günlük rutininize eklemenin yollarına göz atacağız.

Hayatın herhangi bir alanında yeni bir rutine başlamak zor gelebilir. Para durumunuzda, egzersiz alışkanlıklarınızda, sağlığınızda veya başka herhangi bir yeni rutinde değişiklik olsun, başarı şansınızı artırmanın en iyi yollarından biri, onu mevcut günlük rutininizin bir parçası yapmak olmalı. Halihazırda yaptığınız şeylerde küçük değişiklikler yapmak, yeni bir alışkanlığa bağlı kalma şansınızı büyük ölçüde artırır. Burada, kişisel finans uygulaması Moneye’yi günlük rutininize eklemenin yollarına göz atacağız.

Kendinizi başarıya hazırlayın

Para durumunuzu iyileştirmek için plan yapıyorsanız veya zaten bir hedef veya çözüm belirlediyseniz, Moneye size yardımcı olabilir. Moneye, para durumunuzu takip etmeyi günlük rutinizin doğal bir parçası haline getirir. Her gün yapmanız gereken “bir şey daha” gibi hissetmek yerine, birçok anın arka planında para durumunuzu halledebilirsiniz. Bu, doğru yolda kalmanızı sağlar.

Durmadan ilerleyin

Aynı yerde kalabilmek veya ilerlemek emek ister. Yani ileriye gidemiyorsanız, kendinizi geriye doğru hareket ederken bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken hızlanmak ve harekete geçmek olmalı. Hatalar yapabilirsiniz, bu sakın sizi üzmesin. Bir kez bile hata yapmayacağınızı düşünürseniz, yanılırsınız. Gerçekçi olun. Finansal sağlığa giden yolun bir maraton olduğunu unutmayın. Bir ay bütçenizi aştıysanız, pes etmeyin. Bunun yerine neyin yanlış gittiğini gözden geçirin ve gelecek ay iyileştirmeye çalışın.

Harcamalarınızı takip edin

Kendinizi iyi bir finansal sağlığa hazırlamak için yapabileceğiniz en önemli şey, harcamalarınızı takip etmek. Bu, yalnızca kira, ipotek, kamu hizmetleri ve diğer kredi ödemeleri gibi büyük kalemler değil, HER ŞEYİ takip etmek anlamına gelir. Harcamalarınızı takip etmenin birçok farklı yolu var ve her birimiz farklı bir yol tercih edebilir. Önemli olan sizin için en uygun yolu bulmak ve ona bağlı kalmak olmalı.

Harcamalarınızı takip etmek için Moneye’yi kullanın

Para durumunuzu günlük rutininize dahil etmek için Moneye kullanmak akıllıca bir yol. Moneye’yi düzenli olarak gözden geçirmeniz için bir hatırlatıcı ayarlayın. Haftada bir veya iki kez bile bunun için uygundur. Ancak en ideali günlük olarak incelemektir. Düzenli olarak yaptığınız bir şey bulun ve Moneye hesabınızı kontrol etmeyi bunun bir parçası haline getirin. Bu, öğle yemeği molanız, sabah kahveniz veya zaten düzenli olarak yaptığınız herhangi bir şey olabilir.

Hayatınızda yaptığınız herhangi bir değişiklik zihinsel ve fiziksel aktivite gerektirir. Para durumunuzu kontrol etmeyi günlük rutininizin bir parçası olarak halihazırda yaptığınız bir şeye dahil edin. Moneye, para durumunuzu takip etmenize ve bütçenize bağlı kalmanıza yardımcı olacak harika bir araç olabilir. Ve unutmayın, gününüz sizi nereye götürürse götürsün, her zaman Moneye oradadır.

 

Moneye Danışmanları Seninle!Özlem Denizmen’le geliştirilen kişisel finans yöntemlerinde uzman Moneye Danışmanları'yla, kişisel finansal planlamanı yapabilir ve paranın değerini korumak için sana özel desteği hemen alabilirsin. Moneye Danışmanları şimdi bir telefon uzağında!

 

Etiketler Moneye
Yorumlar
Kalan Karakter 800