Özlem Denizmen cevapladı: Altınları satma

Eşini araba almaya ikna edemeyen Ertan Bey sordu, ben Posta Gazetesi'ndeki köşemde cevapladım.

SORU: Yeni evliyiz, ben araba almak istiyorum ama eşim borca gerek yok diyor bir türlü anlaşamıyoruz. Almak istediğim arabanın fiyatı 350 bin TL, altın bozdurup kalanını taşıt kredisi kullanacağım. Fiyatlar artmaya devam ediyor ama harekete geçemiyoruz bir türlü. Ne yapsak? Ertan

CEVAP: 

Tebrik ederim, mutluluklar. Araştırmalar, ortak hedef belirlenen evliliklerin daha huzurlu ve uzun olduğunu gösteriyor. Sen araba almak istiyorsun ama eşinle ortak hedefiniz var mı? Eşinin onayı olmadan altınları bozdurmak olmaz. Karı koca oturun konuşun. Öncelikli ihtiyacınız ne? Birlikte hedefe kilitlenin. Bütçenize göre birikim, yatırım yapın.

İşte finansal hedeflerinize ulaşmanın yolu!Paranızın nereye gittiğini görebilmek ve finansal hedeflerinize ulaşmak için finansal durumunuzu nasıl kontrol altına alabileceğinize dair adımları burada bulabilirsiniz.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store