En Sık Yapılan Para Hataları!

İşte en sık yapılan para hataları:

Plan Yapmamak

Borçları toparlamak için doğru adımlar atmalısınız. Bu adımlar için de iyi bir finansal plana ihtiyacınız var. Bu plan, bugünün ihtiyaçlarını ve isteklerini, yarının ihtiyaçları ve istekleriyle dengeleyerek oluşturulmalı. Listenizi hazırlayın ve adımlarınızı planınıza göre atın.

 

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmamak

Sağlık sigortanız yoksa, kendinize şu soruyu sormalısınız: Peki bir birikimiminiz var mı? Genç ve sağlıklı olduğumuzda sağlık sigortası aklımıza gelmez. Ve evet, istatistiksel olarak yetişkinlere göre hastaneye kaldırılma olasılığınız daha düşük. Ancak herhangi biri kaza geçirebilir veya aniden ciddi bir hastalıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu olaylar zaten yeterince streslidir, ek olarak hastane faturasının yükünü taşımak istemezsiniz değil mi?

 

Ev Satın Almak İçin Acele Karar Vermek

Ev sahibi olma düşüncesi herkese güzel gelir. Ve bu düşünce kolektif bilincimize yerleşir. Ev sahibi olmayı arzuladığımızı düşünelim, iç sesimiz durmadan bir eve sahip olana kadar “başaramadığımızı” fısıldayıp durur.

 

Gerçekten hazır olana kadar ev konusunu askıya almanız en doğru karar olur. Ev sahibi olmak iyi bir yatırım gibi düşünebilir, ancak zaman, para ve ciddi bir taahhüt gerektirir. Borç altına girerek, ev satın alma kararınız varsa bir kez daha düşünün.

 

Düğün İçin Borç Para Almak

Duygular ve para birbirine karıştırılmamalı. Genel olarak, gösterişli düğünler, gelinin ve / veya damadın ebeveynlerini mutlu etmek için ödenen aile kutlamalarıdır. Olan şu ki, birçok insan düğünün parasını yetersiz banka hesaplarıyla ödemeye karar veriyor. Ve yoğun bir şekilde borç alarak düğün kısmını hallediyorlar.

 

İnsanları kendileri için önemli olan şeylere para harcadıkları için yadırgamamak lazım. Çoğu insan için gereksiz veya savurgan görünse bile. En mutlu anınızı bir ömür boyu hafızalarda tutma arzunuz anlaşılabilir bir durum. Fakat büyük gününüzü daha da büyük faturalarla hatırlamak istemezsiniz değil mi? Bir evliliği yürütmek özveri ister. Bir de buna stresi ve gereksiz borçları eklemeyin.

 

Peki yaz siz? Bir daha asla yapmayacağını, hayatınızı değiştiren en büyük para hatanız nedir?

Finansal BahanelerSizin finansal bahaneleriniz hangileri?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store