Başarı Hikayesi: İdareyi Seviyorum

Özlem Denizmen Posta Gazetesi köşesinde Ümit Hanım'ın başarı hikayesine yer verdi...

Özlem Hanım, sizin kolay uygulanabilir birikim tavsiyeleriniz çok hoşuma gidiyor.

Küçük küçük görünen paralar büyük birikimlere dönüşüyor. Ben evin içinde eşimin, oğlumun, kızımın bıraktığı ne kadar bozuk para varsa (Kimse taşımıyor ağırlık olur diye) birikiyor onları harcıyorum. Benim maaşa dokunmuyorum. Daha doğrusu kart kullanmıyorum... Benim maaşım birikiyor, kimse maaşımı hesaba almıyor. Ancak onlar araba alırken, inşaat yaptırırken ben de destek oldum. ‘’Bende bu kadar var siz de şu kadar ekleyin.’’ dediğimde inan çok güzel motive oluyorlar.

Benim bankada biriken param hep büyük projelere sebep olmuştur. Hatta kızım ‘’Ekonomist olmalıymışsın’’ der. Dikişler, eski mobilyaları dönüştürme daha inanın aklınıza gelmeyen neler yapıyorum görmeniz lazım, çöpten şahane koltuk boyadım, minderlerini ben diktim.

Bir şey satın alırken ‘Ne işime yarar?’ diye hep düşünürüm. Kıyafetlerimi hep kendim dikmişimdir, özel tasarım. Ahşap oyma, ahşap boyama, yazlık evimin dekorunu kendim yaptım. Bu parasızlıktan değil, ben Gaziantepliyim, idare etmeyi, üretmeyi seviyorum. Paylaşmak istedim.

Ümit, 57, Milas

Başarı Hikayesi: İlk defa birikimim oldu Para Durumu ile birlikte finansal hedeflerini gerçekleştirenlerin ilham veren başarı hikayelerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800