Başarı Hikayesi: Girişimci Umay

Sizden gelen başarı hikayelerini paylaşmaya devam ediyoruz. İşte girişimci Umay'ın parasını yönetme yolculuğu...

Vaktin birinde arkadaşım işyerinin kütüphanesinden getirmişti kitabınızı. Tasarruftan, birikime, yatırımdan riske kadar kitapta ne varsa uyguladım. Anlamadığım yeri size sordum, hep cevap aldım. Ben memurum. Sabit maaşla çalışanlar risk almaya çekinir. Çok planlı hareket edip öngörülerimizi gerçekçi tuttuk. İlk fırsatta elimizdeki parayla ev depozitosu ödeyip krediyle ufacık bir ev aldık.

Onu öderken bir fırsat çıktı, sizin risk analiziniz doğrultusunda çok dikkatlice hareket edip bir arsa aldık. Taşındık ve o evi satıp başka şehirde, çok şükür benim hayalim olan bahçeli, müstakil, kedili köpekli bir hayat yaşayabileceğimiz bir ev aldık ki eylülde son kredisi de bitiyor. İki yıl önce nakit parayla arabamızı da aldık, çok şükür o da bize yetiyor.

‘Birikim de yaptık’
Pandemi döneminde yaşadığımız zorluklar sebebiyle eşim istifa etmek durumunda kaldı. Zamanında akıllıca yaptığımız birikim ve yatırımların meyvesini bu kararı alırken topladık. Ben zaten yıllardır sirke yapıyor, hem içiyor hem eşe dosta dağıtıyordum. Dedim ki en iyi bildiğimiz iş sirke yapmak. Eşim artık memur olmadığı için vergi muafiyetine başvurdu ve kabul edildi.

Instagram’da sayfa açtık. O arada online eğitim aldık. Ürünlerimiz beğeniliyor, çok şükür, çok mutluyuz, üretkeniz, insanlığa fayda sağlayacağımıza inancımız tam. Parayla ilişkimizi sayenizde çok doğru bir frekansta tuttuk. Hep bütçe yaptık. İşte böyle bir başarı hikayesi bizimkisi.

Umay / Muğla / 35 yaş

Girişimcilikte başarıya götüren 5 anahtarÇoğu girişimci büyük hayallerle yaşar fakat azı hayallerini gerçeğe dönüştürebilir.Uzman statüsüne ulaşmak, bilginin yanı sıra başkalarını etkileyecek enerjiye sahip olmayı gerektirir.

 

Etiketler girişimci
Yorumlar
Kalan Karakter 800