Sizden Gelenler: Evleniyorum!

Bugünkü Posta Gazetesi Köşemde düğünü ve sonrası için nasıl para biriktirmesi gerektiğini soran Hülya'nın sorusunu cevapladım.

SORU: Bu yaz evlilik düşüncemiz var. Düğün ve sonrası için nasıl para biriktirmeliyim? 

Hülya

CEVAP: Bir yastıkta kocayın inşallah. Malum pandemi var, bu koşullarda düğün mü yoksa nikah mı yapacaksınız? Gelişmeleri takip edin. Birbirinize karşı açık ve dürüst olun. Gerçekçi davranın.
Mobilya, beyaz eşya, balayı… Bu giderler için ne kadar para gerekiyor iyice araştır.
Sen hangi masrafları karşılayacaksın? Ailelerden destek alacak mısınız? Müstakbel eşinle buna karar verin. Biriktireceğin tutarı belirledikten sonra bütçeni gözden geçir. Hangi harcamalardan vazgeçebilirsin? Böylece artıracağın parayı birikime ayırabilirsin. Eğer ‘tasarruf yapacağım ama gelirim yok’ diyorsan ek gelir imkanlarını araştır. Tasarruf, birikim uygulamam Moneyeyi kullan.

Sizden Gelenler: İkincisi Şart mı?Bugünkü Posta Gazetesi Köşemde ipotekli, borcu devam eden ev üzerine bir kredi daha kullanıp, kullanamayacağını soran Ercan'ın sorusunu cevapladım.

 

Etiketler Birikim Evlilik
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store