Biriktirdiği Parası Uçtu Gitti!

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde oturan ve bir fabrikada çalışmakta olan 36 yaşındaki Celal Yardımcı, aynı evde yaklaşık bir yıl kaldığı arkadaşı tarafından dolandırıldığını iddia etti. Yardımcı'nın tüm birikimi nasıl bir anda yok oldu?

İHA'nın haberine göre; Sakarya’nın Arifiye ilçesinde oturan ve bir fabrikada çalışmakta olan 36 yaşındaki Celal Yardımcı, aynı evde yaklaşık bir yıl kaldığı arkadaşı tarafından dolandırıldığını iddia etti.

Ev alabilmek için 10 yıldır biriktirdiği parayı oturduğu evin kombi dolabına koyan ve dolabın kapısını kilitledikten sonra müteahhit ile görüşmek için evden çıktığı esnada 1 yıldır evini paylaştığı kişinin parayı alarak kayıplara karıştığını iddia eden 36 yaşındaki Celal Yardımcı, “2020 yılının Ocak ayında bu olay başıma geldi. Daha önce tanıştığım bir arkadaşım ev aradığını söylemişti ve bende beraber kalabileceğimizi düşündüm ve daha sonra birlikte kalmaya başladık. Yaklaşık 1 yıl boyunca beraber kaldık. Bu süreçte 10 yıldır biriktirdiğim param ile bir araç aldım ve yaklaşık 5 ay kullandıktan sonra aracımı satma kararı aldım ev alabilmek için. Aracı sattıktan sonra müteahhit ile görüştüm. Daha sonrasında eve geldim paramı kombinin içerisine bıraktım ve kapısını da kilitledim. Arkadaşıma da söyledim parayı koyduğum yeri ve müteahhit ile görüşmeye gideceğimi söyledim." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 10 yıl boyunca ev almak için biriktirdiği 130 bin lirasının, ev arkadaşı tarafından çalındığını iddia eden Yardımcı, kayıplara karışan kişinin aynı şekilde sahte kimlikle başka insanları da dolandırıyor olabileceğine dikkat çekerek, şahsın bir an önce yakalanabilmesi için yetkililerden yardım istedi.

Dolandırıldığı günden sonra maddi ve manevi sıkıntılarının yanı sıra psikolojik sıkıntılarda yaşadığını belirten Yardımcı, gece rüyalarında güvendiği arkadaşı tarafından dolandırıldığını ve emeğinin dakikalar içerisinde gittiğini bu nedenle korkarak uyandığını dile getirdi. Güvenerek aynı evi paylaştığı arkadaşı tarafından dolandırılan vatandaş, şimdi ise hayalini kurduğu eve bakmak ile yetiniyor.

Yorumlar
Kalan Karakter 800