Birikim Yaparak En Büyük Hayalini Gerçekleştirdi!

Erzurum'da yaşayan 5 çocuk annesi Gülten Turan, 20 yıldır kendi iş yerini açma hayali kuruyordu. Ve gelini ile biriktirdiği paraları ve düğünde takılan altınları bir araya getirip Palandöken'in Yıldızkent semtinde su börekçisi açtılar.

Erzurum'da yaşayan 5 çocuk annesi Gülten Turan, 20 yıldır kendi iş yerini açma hayali kuruyordu. Ve gelini ile biriktirdiği paraları ve düğünde takılan altınları bir araya getirip Palandöken'in Yıldızkent semtinde su börekçisi açtılar.

Posta’nın haberine göre; Geliniyle birlikte sabah erkenden iş yerinin kapılarını açan Gülten Turan, günde 10 tepsi su böreği, kete, mantı ve baklava üretip müşterilerine sunuyor.

Pandemi sebebiyle çocukları aracılığıyla motorlu servis de kullanan Gülten Turan, işlerinin iyi olduğunu belirterek, "Böyle bir yer açmak ve işletmek hayalimdi. 20 yıl farklı farklı işlerde çalıştım. Okullarda, kreşlerde görev yaptım. Para biriktirdik. Gelinimin altınları vardı, benim birikimim vardı. Onlarla bu işletmeyi açtık.’’

Kendi imkanlarımızla bu iş yerini hizmete açtık. Aracımız ve malzemeleriyle birlikte burası bize yaklaşık 250 bin liraya mal oldu. Şimdi işlerimiz iyi, çok şükür. Mantarlı, kıymalı ve peynirli olmak üzere 3 çeşit börek yapıyoruz. Baklava, kete ve mantı yapıyoruz" diye konuştu.

'ALTINLARIM FEDA OLSUN, YETER Kİ İŞİMİZ BÜYÜSÜN'
Kayınvalidesinin hayalini gerçekleştirmek için düğününde takılan altınlarını veren Esra Turan, "Annem bana gelip böyle bir hayali olduğunu söyledi. Ben de düğünden sonra

altınlarımı verip destek olmaya çalıştım. Böyle bir yer açtık. Sabah geliyoruz böreklerimizi, mantılarımızı, ketelerimizi, baklavamızı kısacası ne yapılacaksa onları hazırlıyor, akşama doğru bitirip dinlenmek üzere evlerimize gidiyoruz. Günde ortalama 10 tepsi börek açıyoruz. Burası yeter ki büyüsün, feda olsun altınlarım. Çok şükür, işlerimiz iyi ama temennimiz daha da ileriye götürebilmek" dedi.

Finansal Okuryazarlık Hareketi Nasıl Başladı? Finansal Okuryazarlık Girişimcisi Özlem Denizmen, Doğuş Üniversitesi Girişimcilik Kulübü DOU Startup röportajında girişimcilik yolculuğunu anlattı.

 

 

Etiketler Birikim Hayata Dair
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store