Finansal Okuryazarlık Hareketi Nasıl Başladı?

Finansal Okuryazarlık Girişimcisi Özlem Denizmen, Doğuş Üniversitesi Girişimcilik Kulübü DOU Startup röportajında girişimcilik yolculuğunu anlattı.

Meraklı bir hayat öğrencisiyim. Kendimi son 10+ senedir insanların finansal bilinçlenmesine adayan girişimciyim. Sürekli proje, dernek ve şirket kuruyorum. Endüstri İşletmeciliği okudum, Finans masterı yaptım. 2009 yılında bir gün The Economist dergisinin kapağında bir kızın kendisinden yaşça büyük bir adamla evlendirildiğini gördüm ve bu beni çok etkiledi. Bu fotoğraf artık konfor alanımdan çıkıp, toplum için bir şeyler yapmam gerektiğini gösterdi. Bilgim ve deneyimim finans alanındaydı. Türkiye’de finansal okuryazarlık hareketi başlatmak istediğime karar verdim.

Devamını okumak için tıkla! 

Özlem Denizmen ile Para Durumu Her Cuma 12:30’da NTV’deFinansal okuryazarlığımızı güçlendirmek ve paramızı en doğru şekilde yönetmek için Özlem Denizmen ile Para Durumu bugün 12:30'da NTV'de!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store