BES'de Uzaktan Satış Dönemi

Bireysel emeklilik şirketleri, artık telefonla veya internetten satış yapabilecek. Daha önce diğer sigorta ürünlerinin satışı çağrı merkezi veya internet üzerinden yapılabilirken, emeklilik şirketlerinin satışlarında 'ıslak imza' şartı aranıyordu. Bu nedenle şirketler bu kanalları ağırlıklı olarak satış sonrası müşteri memnuniyetini öğrenmek...

Bireysel emeklilik şirketleri, artık telefonla veya internetten satış yapabilecek. Daha önce diğer sigorta ürünlerinin satışı çağrı merkezi veya internet üzerinden yapılabilirken, emeklilik şirketlerinin satışlarında 'ıslak imza' şartı aranıyordu. Bu nedenle şirketler bu kanalları ağırlıklı olarak satış sonrası müşteri memnuniyetini öğrenmek amacıyla kullanıyordu.

Peki bu nasıl olacak? Bireysel emeklilik şirketi, bizleri emeklilik planları hakkında bilgilendirecek ve uygun bir emeklilik planı teklifini sunacak. Biz, emeklilik sözleşmesine ilişkin gerekli bilgilerin verildiğini teyit ederek teklifi onayladıktan sonra 3 iş günü içinde giriş bilgi formunu ve teklif formunu sigorta şirketi bize faksla, postayla veya internet üzerinden gönderecek.

Eğer emeklilik planı teklifinde giriş aidatı kesintisi varsa, bireysel emeklilik şirketinin giriş aidatı alabilmesi için, giriş bilgi formunda  ıslak imzamız olması zorunlu.

Giriş bilgi formu sigortalıya ulaştığı tarih itibariyle 30 gün içinde bu formun imzalanıp şirkete gönderilmemesi halinde bireysel emeklilik şirketi, bu sürenin bitimini takip eden 10 iş günü içinde sözleşmeden cayabilir. Bu durumda, tahsil edilen katkı payları ile getirileri yasal kesintiler yapıldıktan sonra bize iade edilir.

Bireysel emeklilik şirketi sözleşmelerle ilgili olarak bize bilgilendirmenin yapıldığını ispatla da yükümlü olacak.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store