Sıfırdan Başlanıp Nasıl Zengin Olunur?

Zengin olmak pek çok kişinin hayali. Tabii, ne kadar hayal edilse de, sanki imkansızmış gibi düşünenlerin sayısı da az değil. Oysa, günümüz milyonerlerine baktığımız zaman çoğu sıfırdan başlayarak bugünlere gelmiş. Peki sıfırdan başlayarak nasıl zengin olunur?

Çok zengin olmanın tek olu aileden kalan miras değil elbette… Günümüz Forbes listesinde yer alan zenginlere bir bakın; bir girişimde bulunmuş ve yatırım yapmışlar. Çoğunun ortak özelliği de ihtiyaç karşılayan fikirler ortaya atmaları…

İlgi Alanınızı Bulun:

Zengin olmadan önce ne yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Mesela ilgi alanınız ne? Hangi konuda daha iyisiniz. Hepimizin kullandığı Microsoft’u düşünün. Hem alanında ilk olması hem de risk alması sayesinde Bill Gates en zengin kişiler arasında. Sadece Bill Gates mi? Tabii ki hayır. Geleceği takip eden ve öngören, şu anda emekliye ayrılan Jack Ma. Milyonlarca kişinin ihtiyacını tek siteye koyan ve böylece zengin olan Jack Ma, iş denemelerinden hiç iyi sonuç alamamış. Sürekli reddedilen Jack Ma gelişmeleri takip etmiş ve günümüzün en çok tıklanan e-ticaret sitesini kurmaya karar vermiş. Yakın zamanda emekli olan Jack Ma, ihtiyaca karşılık veren bir girişimci olduğu için belki de konumuza verilebilecek en iyi örnek.

Olumlu Düşünün:

Evet bir adım atmak istiyorsanız olumlu düşünmekte fayda var. Etrafınızda sürekli yapamazsın diyen ya da negatif enerji veren insanlar olduğu sürece bir şeyi başarmanız gerçekten zor. Unutmayın üzüm üzüme baka baka kararır. O yüzden etrafınızdaki insanları iyi seçmeniz gerekiyor. Vizyonlu kişilerden ilham alacağınız için çevreniz böyle insanlardan oluşmalı.

Kendinizi Geliştirin:

Sadece çevrenizi değil aynı zamanda kendinizi de geliştirin. Sürekli okuyun, araştırın güncel olan şeyleri takip edin. Artık devir internet devri. Neredeyse her şey oradan devam ediyor. Burada vaktinizi doğru değerlendirin ve kendinizi yenilemeye çalışın. Özellikle teknoloji hızla geliştiği için yenilikleri ne kadar takip ederseniz, bu durum sizin için o kadar iyi olur.

Yorumlar
Kalan Karakter 800