Jeff Bezos'un Bugüne Kadar Söylediği En İyi Sözleri

201,8 milyar dolarlık net değeri olan Jeff Bezos, kendisini dünyanın en zengin insanı yapan Amazon'un CEO'luğundan ayrıldı. Ve görevini Andy Jassy'e bırakacağını duyurdu.

201,8 milyar dolarlık net değeri olan Jeff Bezos, kendisini dünyanın en zengin insanı yapan Amazon'un CEO'luğundan ayrıldı. Ve görevini Andy Jassy'e bırakacağını duyurdu.

Biz de bu vesile ile onun ilham verici sözlerini anmadan edemedik. Bu parlak mizaçlı adamın beynine en iyi alıntılarıyla bakmaya ne dersiniz? 

“Yılda yaptığınız deney sayısını iki katına çıkarırsanız, yaratıcılığınızı da iki katına çıkaracaksınız.” 


‘’Hayat, hayatınıza hiçbir katkı sağlamayan insanlarla kendinizi kuşatmak için çok kısadır.’’
 

“Bir şirket için marka, bir kişi için itibar gibidir. Zor şeyleri iyi yapmaya çalışarak itibar kazanırsınız.” 


‘’Kemer sıkma ve ciddiyetin yeniliğe güç verdiğine inanıyorum. Dar bir kutudan çıkmanın birkaç yolundan biri kendi yolunu keşfetmektir.’’

‘’Beni en çok üzen şey, bir bankanın önünden geçip insanları tatile gidebilmeleri için evlerinde ikinci bir ipotek çekmeye ikna etmeye çalışan bir reklam görmemdir. Bu bana kötü geliyor.’’
 
Jeff Bezos, Amazon hakkında şunları söyledi:

Amazon'un büyük fikirleri hakkında:

"Amazon'da bağlı kaldığımız üç büyük fikrimiz var ve başarılı olmamızın nedeni bunlar: Müşteriyi ilk sıraya koyun. İcat edin. Ve sabırlı olun."

Farklı olmak ve daha iyi olmak üzerine:

‘’Bir şeye başlamadan önce her zaman sahip olacağımız soru şudur: Fikir nedir? Farklı olsa ne yapardık? Nasıl daha iyi olurdu? Bir şeyleri sadece yapabildiğimiz için yapmak istemiyoruz… gereksiz olmak istemiyoruz.”

Yenilikler Hakkında:

‘’İki tür şirket vardır, daha fazla ücret almaya çalışanlar ve daha az ücret almaya çalışanlar. İkinci grubun bir parçası olacağız.’’

Karlılık hakkında:

“Tüm işlerimizin kârlılığımız ve kârlılığımız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmasını bekliyoruz. Karlılık bizim için çok önemli yoksa bu işin içinde olmazdık.”

Müşteri odaklı:

“Son altı yılda internet alanında akranlarımızdan daha iyi olmamızın bir nedeni varsa, o da müşteri deneyimine bir lazer gibi odaklanmış olmamızdır ve bence bu, her işin önemli bir parçasıdır. Ağızdan ağıza iletişimin çok güçlü olduğu çevrimiçi ortamda ise kesinlikle çok önemlidir.”

Sürdürülebilir Yatırımın Mantığı Nedir?Sürdürülebilirlik bugün finansal olarak önemli ise ve tüm belirtiler gelecekte daha önemli olacağını gösteriyorsa, özel sektör bu konuya ne kadar dikkat ediyor? Bu işin mantığı nedir?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store