En Çok İzlenen TED Konuşmalarından Alıntılar

Bugün sizlerle en çok görüntülenen TedTalks alıntılarını paylaşacağım. Bunlar, güçlü, kendinden emin ve başarılı bir gelecek yaratmak için hayatınızı kolayca uygulayabileceğiniz ilham verici alıntılardır!

Hiç size moral verecek bir konuşmaya ihtiyaç duydunuz mu? Birinin size bir şeye başlamanız ya da durmadan devam etmeniz için ilham verebileceği bir ana tanıklık ettiniz mi? TedTalks izlemenizi tavsiye ederim. TedTalks, “yayılmaya değer fikirleri” sergilemek umuduyla, farklı geçmişlere sahip insanlar tarafından yapılan kısa ve ilham verici konuşmalardır. Bugün sizlerle en çok görüntülenen TedTalks alıntılarını paylaşacağım. Bunlar, güçlü, kendinden emin ve başarılı bir gelecek yaratmak için hayatınızı kolayca uygulayabileceğiniz ilham verici alıntılardır!

 

1 NUMARA

’Eğer yanlış yapmaya hazırlıklı değilseniz, hiçbir zaman orijinal bir şey bulamazsınız’’ – SIR KEN ROBINSON

Bu ilk alıntı, tüm zamanların en iyi konuşmalarından biriydi. Konu: "Okullar Yaratıcılığı Öldürür mü?" Sir Ken Robinson tarafından verildi. Robinson bir yazar, konuşmacı ve bence bir komedyen çünkü anlatım şekli gerçekten çok komik. Bu alıntı, çocukların yanlış olmaktan korkmadıkları için nasıl riske gireceklerinden bahsettiği TED konuşmasının genel mesajını özetliyor. Ne yazık ki, okul sistemimiz ve açıkçası, çalışma ve kariyer sistemleri bile bizi ceza ve ödül üzerine kurulmuştur. Bunun risk almamızı veya yaratıcı özgürlük içinde bir yaşam sürmemizi engellediğine inanıyorum. Yanlış olmaktan korktuğumuz için risk almanın ödüllerini kaçırıyoruz. Bu yüzden şimdi 20'li ve 30'lu yaşlarda riski alın ve daha yaratıcı olmak ve sınırları zorlamak için değişiklikleri şimdi yapın. Her zaman doğru olmaya çabalarsanız asla orijinal bir şey yaratamazsınız.

 

Buradan izleyebilirsiniz: http://bit.ly/3reLwyb

 

2 NUMARA

''Vücudumuz zihnimizi değiştirir, zihnimiz davranışlarımızı ve davranışlarımız da sonuçları değiştirebilir.'' - AMY CUDDY

Sırada, sosyal psikolog ve yazar Amy Cuddy tarafından verilen "Vücut Diliniz Kim Olduğunuzu Şekillendirebilir’’ konusu ile 2 Numaralı TED konuşmasından bir alıntı var. Cuddy'nin konuşmasında söylediği şey, aslında insanlar olarak stresi azaltmak ve kendimize olan güvenimizi artırmak için bedenlerimizi iki dakikalığına güçlü pozisyonlara sokabiliriz. Bu, liderlik pozisyonlarını daha güvenli bir şekilde üstlenmemize de yardımcı olur.

İş görüşmeleri, maaş görüşmeleri ve hatta bir randevuya gitme gibi korkunç anlarda, kelimenin tam anlamıyla nasıl daha uzun durabileceğinizden, kafanızı biraz daha yükseğe tutabileceğinizden ve daha az korkusuz olacağınızdan bahsediyor.

Bence bu alıntı ve genel olarak TED konuşması özellikle sahtekarlık sendromu gibi duygularla bombardımana tutulduğunu hisseden kadınlar için çok yardımcı oluyor. Doğru kıyafetleri giyin, yürüyün ve konuşun, sonunda ne hakkında konuştuğunuzu gerçekten öğrenirsiniz. Cuddy çok haklı. Olmak istediğiniz kişiyi somutlaştırıncaya kadar onu taklit edin. Öyleyse görünmeye devam edin, numara yapın, o işi kurun, bu maaşı müzakere edin ve yapmak istediğiniz her şeyi, en başından itibaren kendinize duymanız gereken güvenle yapın.

Buradan izleyebilirsiniz: https://bit.ly/3p3Iefg

 

3 NUMARA

‘’İnsanlar sizin "Ne" sattığınızı değil, "Neden" yaptığınızı satın alırlar!’’- SIMON SINEK

Bu alıntı; konuşmacı, yazar ve pazarlama danışmanı Simon Sinek tarafından verilen "Neden iyi liderler sizi güvende hissettirir" konuşmasından alınmıştır. Simon Sinek'in pek çok parlak TedTalks ve fikri var, ancak bu özellikle bir iş kurarken "neden" ile başlamanın önemi ve iyi bir lidere kötü bir liderden nasıl bahsedileceği hakkında konuşuyor. Bir hareket veya iş kurmaya çalışıyorsanız, kendinizi "neden" de köklendirmeniz önemlidir. Bunu neden yapıyorsun? Bunun önemli olduğuna neden inanıyorsunuz? Bunu tanımlayabilir ve aynı şeye inanan insanları yakalayabilirseniz, o zaman iyi bir şeyiniz olduğunu anlarsınız. İnanılmaz derecede ilham verici TED konuşmasını izleyin ve bir dahaki sefere ilerlemeye veya terfi almaya çalıştığınızda mesajını düşünün veya hatta partnerinizi bunu yapmaya ikna edin.

Buradan izleyebilirsiniz: http://bit.ly/3h4kqVP 

4 NUMARA

‘’İnanıyorum ki 'Yeterliyim' dediğimiz bir noktada çalıştığımızda, o zaman çığlık atmayı bırakıp dinlemeye başlayabiliriz, etrafımızdaki insanlara karşı daha nazik ve anlayışlı oluruz ve kendimize daha nazik ve anlayışlı oluruz.’’ – BRENE BROWN

Tüm zamanların en popüler dördüncü TED konuşması yazar, araştırmacı Brene Brown’dan geliyor. Brene Brown insandaki yakınlık duygusu üzerinde çalışıyor- empati, ait olma, sevme yeteneklerimiz. Brown'ın birkaç kitabını okudum ve konuşma ve yazma tarzına gerçekten hayran olduğum şey, özgünlüğü ve yumuşaklığından geliyor, sadece onu dinlemek istiyorsun. Gerçekten kalbinden yakalıyor. TEDxHouston'daki bu etkileyici, eğlenceli konuşmasında, araştırmasından derin bir iç görüyü paylaşıyor, kendini tanımaya ve böylece insanlığı tanımaya onu iten kişisel arayışını. Paylaşmaya değer bir konuşma.

Buradan izleyebilirsiniz:http://bit.ly/2WLMF2l

 

Kaynak: https://www.wanderwealthy.com/blog/life-quotes-from-the-top-5-most-viewed-tedtalks/

Yorumlar
Kalan Karakter 800